Już 77 mld złotych na 500 plus. Minister podsumowała program
500 plus obowiązuje już od marca 2016 roku, czyli prawie 3,5 roku. Program doczekał się już kilku edycji, z czego ostatnia rozszerzyła jego działanie na wszystkie dzieci w Polsce do lat 18. bez względu na zarobki ich rodziców, a zapisy wciąż trwają. O programie władza Prawa i Sprawiedliwości mówi coraz głośniej, im bliżej są wybory parlamentarne.
Tak było też na pikniku rodzinnym w Sulejówku pod Warszawą, który w niedzielę odwiedziła Bożena Borys-Szopa, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Jak mówiła Borys-Szopa, od początku obowiązywania programu w jego ramach wydano 77 mld złotych. Podkreśliła, że "pieniądze te trafiły w dobre ręce i że była to doskonała inwestycja w polskie rodziny".
500 plus kosztowało nas już 77 mld złotych, a będzie jeszcze więcej
Oprócz Borys-Szopy spotkanie podczas pikniku rodzinnego w Sulejówku do pokazania się wykorzystali wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, mazowiecki komendant Ochotniczego Hufca Pracy Wiesław Leszko i posłanka PiS Teresa Wargocka. Szczególnie aktywna była ta ostatnia, która mówiła o "pierwszych poważnych pomysłach na politykę prorodzinną z 2007 roku".
Pierwszy raz posłem zostałam w 2007 r. i już wtedy myśleliśmy o poważnej polityce prorodzinnej na wzór polityki rodzinnej w państwach Unii Europejskiej. Wtedy w najśmielszych wyobrażeniach nie mogliśmy przewidzieć, że program 500 plus może objąć wszystkie dzieci w Polsce - mówiła Wargocka.
Jak zaznaczyła Wargocka, 500 plus to wyraz uznania od władzy dla polskich rodziców. Uznania za wychowywanie młodego pokolenia Polaków. Zaś samo spotkanie w Sulejówku miało być dowodem na to, jak bardzo polityka prorodzinna była w Polsce oczekiwana.