BiznesINFO.pl
Alior Bank i inne instytucje z przerwami technicznymi na weekend

Pexels/Anna Shvets

Alior Bank i trzy inne banki z przerwami na weekend. Lepiej uszykuj gotówkę

6 Marca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Alior Bank, Nest Bank, Getin Bank, Bank Pocztowy i Envelo Bank, a także Bank Polskiej Spółdzielczości oraz Toyota Bank - wszystkie te instytucje przeprowadzają prace modernizacyjne w ten weekend. W trakcie przerw technicznych użytkownicy mogą napot

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy prace serwisowe rozpoczyna Alior Bank

  • W którym banku przerwa techniczna będzie najdłuższa

  • Jakie funkcje będą wyłączone

Alior Bank wyłącza bankowość elektroniczną

Alior Bank jako pierwszy rozpoczyna sobotnie prace modernizacyjne. Przerwa techniczna jest zaplanowana między godziną 22:00 w sobotę (6 marca) a 9:00 rano w niedzielę (7 marca). Portal bankier.pl podaje, że w tym czasie Alior Bank wyłączy dostęp do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

Mimo że przerwa techniczna ma potrwać dość długo, bo aż 11 godzin, to Alior Bank już teraz ostrzega, że utrudnienia mogą się przeciągnąć. „Jednocześnie informujemy, że czas niedostępności może ulec wydłużeniu, o czym będziemy informować na bieżąco”, czytamy w komunikacie, który opublikował Alior Bank.

Grono osób narażonych na weekendowe trudności jest ogromne. Z raportu prnews.pl wynika, że w trzecim kwartale 2020 r. Alior Bank posiadał ponad 4,5 mln klientów. Aż 4,2 mln spośród nich stanowili użytkownicy indywidualni.

Nie tylko Alior Bank rozpoczyna przerwę techniczną w sobotę

W sobotę 6 marca, podobnie jak Alior Bank, prace serwisowe organizuje również Nest Bank. Pierwsza przerwa już za nami - między godziną 0:30 a 2:00 w sobotę klienci nie mieli dostępu do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

To jednak nie koniec weekendowych problemów. Od godziny 2:00 do 18:00 w sobotę systemy bankowości elektronicznej nie będą w pełni funkcjonalne. W tym czasie dostęp do BLIK będzie ograniczony. Czasowo nie będzie można wykonywać i odbierać przelewów natychmiastowych, realizować operacji na saszetkach, składać wniosków i zarządzać celami oszczędnościowymi.

Klienci Nest Banku powinni przygotować się na utrudnienia również w poniedziałek (8 marca). Między godziną 11:00 a 12:00 mogą pojawić się problemy w trakcie transakcji bezgotówkowych za pomocą karty płatniczej.

Niedzielne utrudnienia w bankach

Z kolei w nocy z soboty na niedzielę (6/7 marca) prace modernizacyjne przeprowadzi Getin Bank. Między godziną 23:50 a 6:30 należy spodziewać się problemów podobnych jak w Alior Banku - klienci nie będą mogli korzystać zarówno z oficjalnej strony internetowej banku, jak i z aplikacji mobilnej.

Na niedzielę prace serwisowe zaplanowała również Toyota Bank. Przerwa techniczna potrwa od godziny 7:00 aż do 21:00. W tym czasie użytkownicy mogą napotkać na trudności podczas korzystania z serwisu telefonicznego, szybkich płatności, a także bankowości internetowej i mobilnej.

Piątkowo-sobotnie przerwy techniczne

Dość wcześnie weekendowe prace rozpoczęły dwa banki - Bank Pocztowy i EnveloBank oraz Bank Polskiej Spółdzielczości. Instytucje przeprowadziły prace modernizacyjne już w piątek.

Przerwa techniczna w Banku Pocztowym i Envelo Banku trwała między 21:35 w piątek (5 marca) a 3:00 w sobotę (6 marca). Klienci nie mogli korzystać z bankowości internetowej, mobilnej i infolinii banku. Z kolei Bank Polskiej Spółdzielczości rozpoczął prace serwisowe w piątek o 23:00, a zakończył - w sobotę o 1:00. W tym czasie klienci nie mieli dostępu do całego systemu bankowości elektronicznej.

Jednak klienci tych banków nie są już zagrożeni, ponieważ instytucje nie planują dalszych prac w ten weekend. Jedynie Alior Bank, Nest Bank, Getin Bank i Toyota Bank dopiero przygotowują się do przerw technicznych.

Podobne artykuły

Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i Świat

Poczta Polska ostrzega przed cyberprzestępcami. Podszywają się pod instytucję

Czytaj więcej >
Kiedy koniec obostrzeń? Szef resortu realnie o powrocie do normalności

Polska i Świat

Kiedy koniec obostrzeń? Minister zdrowia podał datę wprost

Czytaj więcej >
NFZ podliczył ile będzie kosztować rehabilitacja ozdrowieńców

Polska i Świat

NFZ dokonał kalkulacji. Wiemy, ile kosztuje leczenie po przejściu koronawirusa

Czytaj więcej >
Lockdown dla szkół i przedszkoli prawdopodobnie zostanie przedłużony

Polska i Świat

Lockdown w przedszkolach i żłobkach do przedłużenia. Rząd wysłał klarowny sygnał

Czytaj więcej >
Zjednoczona Prawica się rozpadnie? Znamy opinię Polaków

Polska i Świat

Zjednoczona Prawica ma się rozpaść. Tak prognozuje 32 proc. Polaków

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/East News

Polska i Świat

Grzywna aż na równowartość 826 tys. zł. Przesunął tylko kilka kamieni, ale nie wiedział ile mają lat

Czytaj więcej >