BiznesINFO.pl
Auchan wycofuje ze sprzedaży jaja z chowu klatkowego

shutterstock.com

Auchan zapowiedział całkowite wycofanie jajek z chowu klatkowego

29 Marca 2021

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Udostępnij:

Auchan przekazał informację, że już nie długo ze sprzedaży znikną świeże jaja z chowu klatkowego. Co ważne, jaj z chowu klatkowego marki własnej Auchan nie znajdziemy w sklepie już teraz. Sieć chce przyczynić się do poprawy sytuacji zwierząt hodowlanych.

Auchan wycofuje jaja ze sprzedaży

Auchan Retail Polska podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży jaj świeżych z chowu klatkowego. Już teraz sieć wyeliminowała ze sprzedaży jaja klatkowe pod marką własną, dzięki czemu już od stycznia bieżącego roku oferta jaj świeżych marki własnej Auchan oparta jest całkowicie na jajach z hodowli ściółkowych, wolnowybiegowych i ekologicznych. 

Auchan informuje w komunikacie, że decyzja o wycofaniu ze sprzedaży jaj świeżych z chowu klatkowego innych marek jest kolejnym krokiem w stronę oferty zrównoważonej, opartej o poszanowanie dobrostanu zwierząt.

Jak podkreśla sieć, podjęta decyzja wynika także ze zwyczajów zakupowych klientów Auchan, którzy coraz bardziej zwracają uwagę na pochodzenie produktów, mając na uwadze sposób traktowania zwierząt w hodowli.

Wycofywanie jaj z chowu klatkowego jest procesem, który Auchan zapoczątkował jeszcze w 2017 roku, zobowiązując się do wycofania ze sprzedaży jaj świeżych z chowu klatkowego pod marką własną do końca 2020 roku. 

Teraz francuska sieć zobowiązała się też do wycofania jaj pochodzenia klatkowego z gotowych produktów marki własnej do roku 2025.

Stowarzyszenie Otwarte Klatki docenia starania sieci Auchan

Kroki podejmowane przez sieć Auchan zostały docenione przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki, o którym zrobiło się znów głośno na jesieni 2020 roku po opublikowaniu przez organizację filmu dokumentalnego o sposobie traktowania zwierząt na fermach futerkowych.

Dzięki nowym inicjatywom Auchan zajął drugie miejsce w rankingu odpowiedzialnego biznesu (2020) sporządzonego przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Swój sukces firma zawdzięcza postępowi w wycofywaniu jaj z chowu klatkowego, promocji kupna jajek z hodowli alternatywnych oraz zaprzestania promocji jajek “trójek”.

- Działanie na rzecz poprawy dobrostanu kur niosek, a także innych zwierząt hodowlanych, stanowi ważny, wpisany w strategię Auchan 2022 element polityki zrównoważonego rozwoju. Pracujemy nad tym z naszymi partnerami i hodowcami. Dialog jest na zaawansowanym etapie i wierzymy, że uda nam się dopełnić naszego zobowiązania w zadeklarowanym terminie - powiedziała Dorota Patejko, dyrektorka ds. komunikacji i zrównoważonego rozwoju w Auchan Retail Polska cytowana w komunikacie.

- Dotychczasowe działania zostały już docenione m.in. przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Cieszy nas to bardzo. Jest to również ukłon w kierunku naszych klientów, dla których obok jakości i ceny żywności, ważny jest także sposób jej produkcji. Mamy nadzieję, że klienci doceniają nasze wysiłki zmierzające do poprawy losu zwierząt hodowlanych – dodała.

- Troska o dobrostan zwierząt to obecnie niezbędny element odpowiedzialności społecznej biznesu, a stopniowa rezygnacja z jaj klatkowych to krok oczekiwany przez znaczną część polskich konsumentów. Bardzo cieszymy się, że tak duży gracz branży handlowej, jakim jest Auchan, deklaruje całkowite wycofanie jaj i produktów gotowych zawierających jaja z chowu klatkowego w składzie i prowadzi intensywne działania mające na celu wdrożenie tej deklaracji w życie. Działania Auchan jasno pokazują, że idziemy w kierunku lepszej przyszłości dla kur, bez hodowli klatkowej – stwierdziła Maria Madej, menadżerka ds. relacji biznesowych w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki.

Podobne artykuły

Unsplash/Markus Spiske

Handel

Tesco likwiduje hitowy program. Klienci mają czas tylko do 30 czerwca

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Sklep Zabka.

Handel

Oreo projektu Lady Gagi wprowadzone przez Żabkę. Sieć chwali się nowym produktem

Czytaj więcej >
Biedronka z hitowym produktem

Handel

Biedronka wypuściła do sprzedaży test na koronawirusa. Klienci wykupili wszystko mimo limitu

Czytaj więcej >
Biedronka rozda własne 500 plus

Handel

Biedronka rozda własne 500 plus. Będzie dotować karty pracowników

Czytaj więcej >
Już nie zrobisz zakupów w sklepach pod szyldem Mila

Handel

Eurocash podjął decyzję. Znika Mila, zostają Delikatesy Centrum

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa, Centrum Handlowe "Atrium Targowek" N/Z Bezpieczne zakupy w godzinach dla seniorow powyzej 60 roku zycia

Handel

Mere otwiera kolejny sklep w Polsce. Największym dyskontom przybywa potężny konkurent

Czytaj więcej >