BiznesINFO.pl
BMW, Fiat, Ford, Mazda, Volvo, Land Rover rozpoczynają kampanie naprawcze. Kierowcy otrzymają listy.

Biznes Info

Aż 20 modeli aut z usterkami. Producenci rozpoczynają kampanie naprawcze

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Właściciele modeli aut BMW, Fiat, Ford, Mazda, Volvo i Land Rover muszą mieć się na baczności. Producenci samochodów rozpoczynają kampanie naprawcze, dlatego kierowcy w najbliższym muszą przygotować się na otrzymanie korespondencji.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie awarie wykryto w modelach aut BMW, Volvo, Fiat, Mazda, Land Rover, Fiat

  • Do czego mogą prowadzić wykryte awarie

  • Gdzie muszą zgłosić się kierowcy w celu naprawy

Volvo, BMW, Fiat, Mazda, Ford i Land Rover i kampania naprawcza

Właściciele samochodów marek BMW, Volvo, Mazda, Fiat, Ford i Land Rover muszą przygotować się na list od swojego producenta. W poszczególnych modelach wykryto problemy. Kampania naprawcza ma objąć 1 tys. samochodów.

Producenci aut Volvo Mazda, BMW, Land Rover, Fiat i Ford będą wzywać właścicieli do autoryzowanych serwisów naprawczych. Portal bankier.pl powołując się na informacje UOKiK podaje, że wady są naprawdę poważne. Czego dotyczą?

Dziewiętnaście modeli BMW obarczonych jest usterkami. BMW w modelu x5 (G05), x6 (G06), x7 (G07), 7 (G11), 7 (wersja przedłużonaG12), 8 (G15), 8 Gran Coupe (G16) i M8 Gran Coupe (F93) zgłosiło awarię elektrycznego wspomagania hamowania. Przez niedziałające funkcje droga hamowania pojazdu zostaje wydłużona, co w efekcie może prowadzić do kolizji. Jednakże to nie koniec problemów BMW.

W modelach x4 (G02), x5 (G05), x6 (G06) i x7 (G07) problem stanowi wada złącza śrubowego w przewodach dynamostartera. Kierowcy w tym przypadku muszą wyjątkowo uważać, bowiem w efekcie może dojść nawet do pożaru auta.

BMW zgłosiło całą gamę usterek w modelach x5 (G05), 7 (G11), 7 (wersja przedłużona G12), 8 cabrio (G14), 8 (G15), 8 gran coupe (G16), 3 (G20), 3 kombi (G21), 4 (G22), 4 cabrio (G23), z4 (G29), 5 (G30), 5 kombi (G31) i 6 GT (G32). W tych modelach BMW usterki wykryto w tarczach hamulcowych, gdzie zamontowano za krótkie nity. A co dzieje się w przypadku Land Roverów, Mazdy, Fordów, Fiatów i Volvo?

Land Rover, Mazda, Ford, Fiat, BMW i Volvo ostrzegają klientów

Właściciele aut Land Rover Discovery wyprodukowanych w latach 2019-2020 także muszą niezwłocznie zgłosić się do serwisów autoryzowanych w celu naprawy. Land Rover poinformował, że w samochodzie jest niewystarczający kontakt punktu uziemienia z akumulatorem, co może skutkować awariami systemu elektrycznego.

Uważać muszą kierowcy Fiata Tipo. W przypadku Fiata problem dotyczy systemu szybkiego włączania silnika. System może doprowadzić do tego, że w przypadku kolizji, może dojść do nieotwarcia się poduszek powietrznych.

W Fordach Mustang awaria dotyczy pedału hamulca, który podczas silnego hamownia może pęknąć. W efekcie może dojść do poważnego wypadku, dlatego producent przestrzega przed bagatelizowaniem kampanii naprawczej.

Mazda w modelu cx-30 o napędzie elektrycznym wykryła wadę dotyczącą świateł stopu, które mogą zaświecać się podczas cofania. Problem pojawia się również w przypadku funkcji Motor Hills Assist - pojazd po naciśnięciu hamulca i zmianie nawierzchni może nagle ruszyć.

Bankier.pl przypomina również o kampanii naprawczej Volvo. Volvo XC40 z 2021 r. ma problem z niedokręconymi nakrętkami układu hamowania. W efekcie właściciele Volvo XC40 muszą liczyć się z osłabieniem siły hamowania, zmniejszonej skuteczności oraz hałasu.

Podobne artykuły

Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i Świat

Poczta Polska ostrzega przed cyberprzestępcami. Podszywają się pod instytucję

Czytaj więcej >
Kiedy koniec obostrzeń? Szef resortu realnie o powrocie do normalności

Polska i Świat

Kiedy koniec obostrzeń? Minister zdrowia podał datę wprost

Czytaj więcej >
NFZ podliczył ile będzie kosztować rehabilitacja ozdrowieńców

Polska i Świat

NFZ dokonał kalkulacji. Wiemy, ile kosztuje leczenie po przejściu koronawirusa

Czytaj więcej >
Lockdown dla szkół i przedszkoli prawdopodobnie zostanie przedłużony

Polska i Świat

Lockdown w przedszkolach i żłobkach do przedłużenia. Rząd wysłał klarowny sygnał

Czytaj więcej >
Zjednoczona Prawica się rozpadnie? Znamy opinię Polaków

Polska i Świat

Zjednoczona Prawica ma się rozpaść. Tak prognozuje 32 proc. Polaków

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/East News

Polska i Świat

Grzywna aż na równowartość 826 tys. zł. Przesunął tylko kilka kamieni, ale nie wiedział ile mają lat

Czytaj więcej >