BiznesINFO.pl
Biedronka, Lidl, Netto, Carreofour - wiemy, ile osób będą mogły wpuścić od najbliższej soboty

Wikimedia/MOs810

Biedronka, Lidl, Netto, Carrefour - jak będą wyglądać zakupy od soboty? Limit osób w sklepach

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Od soboty w sklepach nowe limity dot. liczby klientów

  • Ile osób będzie mogło przebywać jednocześnie w Biedronce, Lidlu czy Netto

  • Czy najbliższa niedziela będzie handlowa

Biedronka, Lidl, Netto – ile osób będzie mogło przebywać?

Pogarszająca się sytuacja epidemiczna w Polsce spowodowała wprowadzenie przez rząd kolejnych restrykcji. Zdecydowano, że od 27 marca, czyli najbliższej soboty (na razie do 9 kwietnia) do zamkniętych w ostatnim czasie hoteli, kin, teatrów, czy basenów dołączą m.in. przedszkola i żłobki, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz sklepy budowlane i meblowe. Obostrzenia objęły również tradycyjne sklepy.

Konkretnie wprowadzono nowe limity osób mogących przebywać jednocześnie w placówkach handlowych. I tak w sklepach o powierzchni do 100 metrów kwadratowych, będzie mogła przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, zaś w sklepach o powierzchni powyżej 100 metrów kwadratowych, będzie to 1 osoba na 20 metrów kwadratowych.

Jak wspomniano zmiany wejdą w życie w najbliższą sobotę, czyli w ostatni weekend przed Wielkanocą, kiedy to miliony Polaków będą chciały dokonać niezbędnych świątecznych zakupów.

Ile konkretnie klientów będzie mogło przebywać jednocześnie w Biedronce, Lidlu, Carrefourze, czy Netto? Wyliczył to serwis Money.pl.

Zacznijmy od Biedronki. Średnia powierzchnia sklepów tej sieci to jak podaje portal 600 metrów kwadratowych. To oznacza, że zakupy w tym samym momencie będzie mogło zrobić średnio 30 osób. Dwa razy większą liczbę klientów (60 osób naraz) będzie mógł zgromadzić Lidl, gdyż średnia powierzchnia placówek niemieckiej sieci to 1200 metrów kwadratowych.

Lidl i Biedronka będą otwarte dłużej

Jak podaje Businness Insider Polska, od piątku Biedronka wydłuża także godziny pracy sklepów - część sklepów będzie funkcjonować od 6.00 do 23.00, a będą też i takie, które będą czynne całą dobę. Podobnie jest w przypadku Lidla - niektóre sklepy niemieckiej sieci będą pracować w trybie 24/h.

Tak będzie wyglądać sytuacja w dwóch najpopularniejszych dyskontach. Portal przedstawił również wyliczenia dotyczące innych znanych sklepów, jak Netto, Carrefour, Dino czy Auchan.

Średnia powierzchnia sklepów Netto to 750 metrów kwadratowych, co oznacza, że zakupy jednocześnie będzie mogło zrobić 37 osób, czyli niewiele więcej niż w Biedronce.

Nieco bardziej skomplikowanie wygląda sytuacja w przypadku Carrefoura. Francuska sieć posiada w naszych kraju zarówno wielkie sklepy, jak i małe sklepy osiedlowe. Średnia dla większości placówek, jak podaje Money.pl to 500 metrów kwadratowych. Tym samym można przyjąć, że w tym samym momencie możliwość zaopatrzenia będzie miało średnio 25 osób. Nieco mniej, bo 20 klientów zrobi w tym samym czasie zakupy w Dino, której placówki mierzą średnio 400 metrów kwadratowych.

Zakupy nie tylko w sobotę

Znacznie więcej osób będzie mogło przebywać jednocześnie w Auchan. Większe sklepy należące do sieci mają od 10 do 18 tys. metrów kwadratowych, co oznacza, że będą one mogły wpuścić od 500 do nawet 900 klientów. Jeśli zaś chodzi o mniejsze, kompaktowe sklepy, to mierzą one do 5 do 10 tys. metrów kwadratowych. W tym wypadku zakupów w tym samym czasie będzie mogło dokonać od 250 do 500 osób.

Jak wspomniano, najbliższy weekend będzie ostatnim przed Wielkanocą. Zakupy będzie można zrobić w sobotę, ale też w niedzielę, gdyż 28 marca przypada jedna z nielicznych handlowych niedziel w tym roku. Na kolejną niedzielę bez zakazu handlu przyjdzie nam poczekać prawie miesiąc, gdyż przypadnie ona 25 kwietnia.

Podobne artykuły

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/Z Klimat Swiat Bozego Narodzenia w stolicy w czasie pandemii koronawirusa

Handel

Przedświąteczna niedziela handlowa odwołana. Wszystko przez lockdown

Czytaj więcej >
Lidl, Biedronka, Auchan

Handel

Lidl, Biedronka, a może coś innego? Znamy już najtańszy sklep w Polsce

Czytaj więcej >
Maseczki w Lidlu

Handel

Maseczki rozdają za darmo na zakupach. Lidl rusza z wielką akcją

Czytaj więcej >
Carrefour planuje wprowadzić testy na przeciwciała

Handel

Carrefour rzuca wyzwanie Biedronce. Francuska sieciówka też chce sprzedawać testy

Czytaj więcej >
Biedronka przedmiotem apelu ministra. Chodzi o testy na koronawirusa

Handel

Minister zdrowia apeluje do klientów Biedronki. Chodzi o testy

Czytaj więcej >
Lidl i "afera bannerowa". Deli2.pl przyznało się do akcji.

Handel

Lidl zaatakowany bez pardonu przez sklep internetowy. Deli2.pl przyznało się do instalacji billboardu

Czytaj więcej >