BiznesINFO.pl
Ubiegałeś się o dofinansowanie na komputer? Masz niewiele czasu na jego zakup

pixabay/Tomasz Supel

ARIMR: 31 marca mija termin na zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej. Można otrzymać 1500 zł dopłaty

20 Marca 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Rolnicy, którzy złożyli wniosek o dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego mają czas do końca marca na jego zakup

  • Kto mógł liczyć na finansowe wsparcie

  • Jakie było zainteresowanie pomocą

Otrzymałeś dofinansowanie na komputer? Masz 11 dni, by go kupić

Wnioski o przyznanie dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego dla dziecka z rodziny rolniczej można było składać do 30 grudnia zeszłego roku. Właśnie do tego dnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARMiR) prowadziła nabór wniosków w tej sprawie. Zainteresowani mogli ubiegać się o wsparcie finansowe w zakupie komputera stacjonarnego bądź laptopa wraz z niezbędnym oprogramowaniem, a także myszką, klawiaturą czy ładowarką.

Na zakup sprzętu komputerowego można było pozyskać od Agencji maksymalnie 1500 zł na rodzinę. Trzeba było jednak spełniać określone kryteria, które część gospodarstw domowych z możliwości uzyskania wsparcia wykluczały.

Pomoc jak przypomina ARMiR przysługiwała rodzinie: w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021; w której co najmniej jedno z rodziców/opiekunów prowadzi gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów o podatku rolnym; w której co najmniej jednemu z rodziców/opiekunowi został nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

Na wsparcie finansowe mogły liczyć również rodziny, w których łączny dochód uzyskany przez rodziców/opiekunów w 2019 r., podzielony na rodziców/opiekunów i dzieci w wieku do 18 lat nie przekracza w przeliczeniu na osobę 1 200 zł miesięcznie.

O pomoc mogły się ubiegać także rodziny, który nie otrzymały w ostatnich trzech latach (poprzedzających dzień złożenia przedmiotowego wniosku)  sprzętu komputerowego zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów, bądź dofinansowania zakupu tych rzeczy.

Pomoc przyznawano jednemu z rodziców/opiekunów na jego wniosek o przyznanie pomocy złożony na formularzu opracowanym i udostępnionym przez Agencję na jej stronie internetowej.

Osoby, które skorzystały z takiego wsparcia – a takich nie brakuje, o czym za chwilę – mają bardzo niewiele czasu na zakup sprzętu komputerowego. Agencja przypomina, że termin mija 31 marca, czyli już za 11 dni.

Fakturę potwierdzającą dokonanie takiego zakupu trzeba dostarczyć do biura powiatowego ARMiR do 15 kwietnia br. Są to jak informuje Agencja niezbędne warunki, aby rozliczyć otrzymane wsparcie. 

Prawie 40 tys. rolników ubiegało się o wsparcie

Z danych przedstawionych przez ARMiR wynika, że o finansowe wsparcie na zakup sprzętu komputerowego dla dziecka ubiegło się 39 tys. rolników, a kwota dofinansowania, o które występowali wyniosła w sumie 58,5 mln zł. Ostatecznie biura powiatowe Agencji wydały prawie 35 tys. decyzji o przyznaniu pomocy na kwotę 52,39 mln zł.  ARMiR zakończyła rozpatrywanie złożonych wniosków. Środki zostały przekazane na rachunki bankowe beneficjentów.

Agencja podaje, że najwięcej wniosków o dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego złożono w województwie mazowieckim (6,25 tys.). Mazowsze wyprzedziło pod tym względem województwo lubelskie (5,16 tys. wniosków), małopolskie (4,68 tys. wniosków), a także województwo wielkopolskie, gdzie złożono 3,79 tys. wniosków.

Podobne artykuły

Będzie podatek od kampera

Twój portfel

Podatek wchodzi już od 1 lipca. Zapłacą go wyjeżdżający na wakacje kamperem

Czytaj więcej >
Klienci Energi otrzymali zawyżone rachunki. Teraz spółkę może czekać kontrola

Twój portfel

Energa Obrót zawyżała rachunki? Do siedziby wejdzie kontrola

Czytaj więcej >
Składka zdrowotna uderzy w najbogatszych?

Twój portfel

Służba zdrowia ma dostać dodatkowe pieniądze. Zapłacą bogaci i przedsiębiorcy

Czytaj więcej >
Opłata reprograficzna przyniesie podwyżki. O jakich kwotach mowa?

Twój portfel

Opłata reprograficzna. Za elektronikę zapłacimy o kilka proc. więcej

Czytaj więcej >
Biznesinfo

Twój portfel

ZUS przypomina: Zasiłek opiekuńczy można pobierać do 28 marca

Czytaj więcej >
Kiedy będą rekompensaty za prąd?

Twój portfel

Rekompensaty za prąd, to nadal odległa przyszłość. Ministerstwo udzieliło nam odpowiedzi

Czytaj więcej >