Keczup Tortex wciąż uwielbiany przez Polaków. Firma jednak nie ma już polskiego kapitału
Keczup Tortex był hitem lat 90' i do dziś cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Nie wszyscy wiedzą, że od 20 lat nie jest już w polskich rękach.
Z tego artykułu dowiesz się:
Kiedy powstał keczup Tortex
W czyje ręce trafił keczup 20 lat temu
Jak sprzedaje się dziś ten produkt
Tortex wciąż na fali
Choć Tortex kojarzy się Polakom z latami 90' poprzedniego wieku, to początki firmy sięgają jeszcze lat 80', kiedy to doszło do spotkania trzech osób, dwie z nich zajmowały się robieniem pizzy, trzecia miała zająć się produkcją sosu pomidorowego do przysmaku, co w poprzednim systemie nie było takie proste.
Dobre czasy dla firmy nadeszły już po upadku PRL. Tortex stał się hitem ostatniej dekady XX wieku. Jak przypomina Money.pl, był to pierwszy keczup w Polsce w plastikowym opakowaniu, królował również jako dodatek w budkach z zapiekankami czy hot-dogami.
Tortex jak zauważa portal od początku stawiał na własny styl i wyróżniał się dodatkiem ziół i przypraw.
Tortex wystartował w 1991 roku. O tym jak wielkim keczup cieszył się zainteresowaniem świadczy fakt, że już po dwóch latach udało się osiągnąć pięciokrotny wzrost. W 1994 roku udało się osiągnąć 300 proc. wzrostu produkcji.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Keczup Tortex już dawno nie jest polski
Nie wszyscy fani keczupu wiedzą, że od lat nie jest on już w polskich rękach. W 2000 roku Tortex został sprzedany koncernowi Amora z Francji, a rok później przejęła go międzynarodowa firma Unilever.
Tortex do dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród polskich konsumentów i u wielu jest nieodłącznym elementem grilli czy ognisk.
Jak podaje cytowany przez Money.pl Maciej Lasoń, rzecznik Unilevera, rocznie sprzedaje się ok. 22 mln opakowań keczupu w naszym kraju.
Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected].