Wyszukaj w serwisie
biznes finanse technologie praca handel Eko Energetyka polska i świat
BiznesINFO.pl > Handel > Masowo wycofują produkty z kokosów. Na jaw wyszła brutalna prawda
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 04.07.2020 02:00

Masowo wycofują produkty z kokosów. Na jaw wyszła brutalna prawda

Kokos cenniejszy niż życie zwierząt. PETA alarmuje.
https://pixabay.com/Cock-Robin

Kokosowe życie małp

Owoce palmy kokosowej bardzo chętnie wykorzystywane są przez przedstawicieli globalnego świata. Kokos posiada bardzo dużo właściwości zdrowotnych. W kuchni wykorzystywane są wiórki z kokosa, olej kokosowy czy mleko kokosowe, które często stanowi główny element spajający danie. Co więcej, cudowne właściwości kokosa odkryte zostały także w przypadku pielęgnacji włosów, które naciera się olejem w celu odżywienia.

Ten kokosowy proceder służy przede wszystkim ludziom, jednakże praktycznie nikt z nich nie zastanawia się jakie są tego kulisy. PETA poinformowała, że w Tajlandii małpy wykorzystywane są jako maszyny do zbierania kokosów. Zwierzęta zabierane są z ich naturalnego środowiska i szkolone do zbierania kokosów. PETA twierdzi, że właśnie w Tajlandii zostały odkryte tzw. szkoły małp.

Kokos cenniejszy niż życie zwierząt?

Małpy, głównie makaki, szkolone były do masowego zbierania kokosów. Popyt na orzech kokosowy sprawił, że wzrosło zapotrzebowanie na jego zbiory. Według danych, człowiek jest w stanie zebrać tylko 80 kokosów dziennie, natomiast samiec małpy nawet do 1 tys. sztuk. Małpy przetrzymywane w kokosowych obozach były często chwytane nielegalnie. PETA informuje, że zwierzęta wykazywały zachowania typowe dla przypadku ekstremalnego stresu. W komunikacie organizacji czytamy, że małpy były przykute do opon lub trzymane w ciasnych i małych klatkach.

Na wieść o kokosowych łagrach, w których więźniami są małpy, brytyjskie supermarkety zadeklarowały wycofanie ze sprzedaży poszczególnych produktów z kokosa. Wskazuje się na oleje czy wody kokosowe. W sprawie grzmią także internauci, którzy uważają, że wina leży także po stronie konsumentów, którzy chcą mieć produkt dobrej jakości, a zapłacić tyle, co za wodę mineralną.

Tagi: świat