BiznesINFO.pl
Kontrole w całej Polsce. Policji pomaga wojsko

Piotr Molecki/East News

Kontrole trwają w całej Polsce. Do akcji dołączyli żołnierze

8 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Udostępnij:

Kontroli jest tak wiele, że zaczyna brakować osób. Policji w przeprowadzaniu kontroli obostrzeń zaczęło pomagać Wojsko Obrony Terytorialnej. Pod lupę brane są między innymi siłownie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego policja przeprowadza kontrole razem z wojskiem

  • Czego dotyczą kontrole

  • Komu grozi więzienie

Kontrole policji

Policja w związku z wprowadzanymi przez rząd obostrzeniami ma pełne ręce roboty. Tylko wczoraj policja skontrolowała 2394 siłowni i klubów fitness, 1294 restauracje i 595 obiektów świadczących usługi hotelarskie, podaje RMF FM.

W związku z takim nawałem pracy, w kontrolach zaczęło pomagać Wojsko Obrony Terytorialnej. Widok inspektora sanepidu lub policjanta w asyście żołnierza WOT stał się już normą.

- Jednym z głównych zadań WOT jest zwalczanie klęsk żywiołowych i likwidacja ich skutków, a także ochrona zdrowia i życia ludności oraz udział w realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego. Zadania te wynikają z misji formacji... Misja i terytorialny charakter WOT jest zbieżna z misją i zakresem działań policji, dlatego naturalną rzeczą jest współdziałanie i wzajemne wsparcie - podkreślił dowódca WOT.

Siłownie pod lupą

Kontrole najczęściej dotyczą siłowni i klubów fitness. Ostatnio jedna z takich kontroli we Wrocławiu zakończyła się wnioskami o ukaranie do sądu. Mowa o dwóch wrocławskich siłowniach znajdujących się na Starym Mieście i rejonie Bielan Wrocławskich. W pierwszej z nich znajdowało się 8 osób, a w drugiej aż 18. Sporządzono łącznie 19 wniosków o ukaranie.

- Natomiast z osobami, które zarządzały obiektami, wykonano czynności mające na celu zebranie materiału dowodowego w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 165 § 1 Kodeksu karnego - tłumaczył w rozmowie z Gazetą Wrocławską asp. szt. Łukasz Dutkowiak.

Mandaty za brak maseczek

Intensywne kontrole przeprowadzano również w Krakowie. Tamtejsi policjanci nałożyli w czasie świąt 73 mandaty karne i skierowali 6 wniosków do sądu o ukaranie osób niestosujących się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, podaje portal Dziennik Polski. 

Również na drogach funkcjonariusze zebrali swoje żniwo. Za łamanie przepisów w ruchu drogowym nałożono na kierowców 92 mandaty, a pięciu z nich straciło prawo jazdy.

Ukarane zostały także osoby łamiące obowiązek noszenia maseczek. Funkcjonariusze przeprowadzili również kontrole w punktach gastronomicznych, sklepach, stacjach paliw, etc. Łącznie skontrolowano 44 miejsca.

Podobne artykuły

Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Polska i Świat

Daniel Obajtek na wypłatę narzekać nie może. Tylko w 2020 zarobił niemal 1,3 mln zł

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News.Warszawa, 21.03.2021. Niedzielna msza podczas lockdownu.

Polska i Świat

Komunia czy ślub pomimo pandemii. Imprezy organizują w całym kraju

Czytaj więcej >
Rok temu wprowadzono obowiązek noszenia maseczek

Polska i Świat

Rok z maseczkami. Wiemy ile policja wystawiła mandatów

Czytaj więcej >
Pexels/Sora Shimazaki

Polska i Świat

ZUS zacznie od 16 maja. Dowie się o tobie jeszcze więcej

Czytaj więcej >
Pxhere CC0

Polska i Świat

Lockdown katastrofą dla gospodarki. Gowin: Tygodniowo Polska traci 2-3 mld zł

Czytaj więcej >
Jacek Sasin fot. Piotr Molecki / EAST NEWS

Polska i Świat

Jacek Sasin ma pomysł na reformę energetyki węglowej. Możemy zapłacić za nią miliardy złotych

Czytaj więcej >