Krzysztof Krawczyk wspominany również w świecie biznesu. Wiele wpisów w mediach społecznościowych
Z tego artykułu dowiesz się:
Kto poinformował o śmieci piosenkarza
Z jakich utworów zasłynął Krzysztof Krawczyk
Kto wspomina artystę na Twitterze
Krzysztof Krawczyk nie żyje
Krzysztof Krawczyk odszedł w poniedziałek ok. godziny 15:00. Informację o śmierci muzyka przekazał jego menadżer Andrzej Kosmala. Później informację potwierdziła również żona piosenkarza Ewa Krawczyk.
Krzysztof Krawczyk od kilku tygodni chorował na COVID-19, jednak małżonka artysty zapewnia, że zakażenie nie było powodem śmierci. Piosenkarz opuścił szpital w sobotę 3 kwietnia.
„Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę, nie dajmy się wirusowi!”, czytamy we wpisie muzyka.
Krzysztof Krawczyk urodził się 8 września 1946 r. w Katowicach. W latach 1963-1973 był wokalistą zespołu Trubadurzy. Później rozpoczął karierę solową. Muzyk o charakterystycznym, barytonowym głosie ma na koncie wiele przebojów. Zasłynął z takich hitów jak m.in. „Chciałem być”, „To co dał nam świat”, „Bo jesteś ty” czy „Trudno tak”.
Krzysztof Krawczyk wspominany przez świat muzyki, polityki i biznesu
Krzysztof Krawczyk to wybitny muzyk, którego ponadczasowe piosenki łączą pokolenia. Kto z nas choć raz nie nucił „Parostatkiem w piękny rejs” czy „Mój przyjacielu”? Jego wyjątkowa osobowość przyciągnęła tłumy studentów m.in. na Juwenalia w 2018 r., które rozpoczął od słów: „Dziadek przyjechał”.
O swoich fanach mówił, że są jego przyjaciółmi. Teraz to oni wspominają artystę i zamieszczają na portalach społecznościowych jego zdjęcia, fragmenty tekstów i przede wszystkim piosenki, które będą wiecznie żywe.
Wczoraj na antenie TVN24 zmarłego muzyka wspominali m.in. muzycy Andrzej Smolik, Stanisław Trzciński i członek zespołu Trubadurzy Marian Lichtman. Na Twitterze pojawiły się także wpisy polityków i przedstawicieli świata biznesu. "Krzysiu niech ci tam będzie lepiej, niż tutaj", czytamy we wpisie na Facebooku Maryli Rodowicz.
Wzruszający post z fragmentem utworu „Rysunek na szkle” autorstwa Krzysztofa Krawczyka zamieścił ekonomista i były premier Marek Belka.
Jest gdzieś niebo jak len,
— Marek Belka (@profMarekBelka) April 5, 2021
Noc za krótka na sen,
Dom, gdzie czeka znów ktoś
I gdzie miejsca już dość
Dla spóźnionych gości.
Twój rysunek na szkle,
Tylko na nim już dziś nie ma mnie.
Fatalna wiadomość. Łódź płacze właśnie rzęsistym deszczem za swoim Trubadurem.
Na muzyczne wspomnienie wybitnego muzyka zdecydował się także ekspert podatkowy w Centrum im. Adama Smitha Robert Gwiazdowski.
Bajerowaliśmy na to: https://t.co/23xSKpPG2f
— Robert Gwiazdowski (@RGwiazdowski) April 5, 2021
Krzysztof Krawczyk R.I.P.
Z kolei prawnik Przemysław Grabowski zwrócił uwagę, że w swój „ostatni rejs” odpłynął w ostatnich dniach nie tylko Krzysztof Krawczyk, lecz także Zygmunt Malanowicz, polski reżyser i aktor, który zasłynął z roli w filmie „Nóż w wodzie” Andrzeja Wajdy.
Bardzo smutny dzień.
— Przemysław Grabowski (@pkgrabowski) April 5, 2021
+ Zygmunt Malanowicz
+ Krzysztof Krawczyk pic.twitter.com/JEIpBSqIOb