BiznesINFO.pl
Krzysztof Krawczyk nie żyje

TRICOLORS/East News

Krzysztof Krawczyk wspominany również w świecie biznesu. Wiele wpisów w mediach społecznościowych

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Krzysztof Krawczyk zmarł w poniedziałek 5 kwietnia. Artysta, którego utwory łączą pokolenia, odszedł w wieku 74 lat. Wspominają go nie tylko politycy i muzycy, lecz także świat biznesu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kto poinformował o śmieci piosenkarza

  • Z jakich utworów zasłynął Krzysztof Krawczyk

  • Kto wspomina artystę na Twitterze

Krzysztof Krawczyk nie żyje

Krzysztof Krawczyk odszedł w poniedziałek ok. godziny 15:00. Informację o śmierci muzyka przekazał jego menadżer Andrzej Kosmala. Później informację potwierdziła również żona piosenkarza Ewa Krawczyk.

Krzysztof Krawczyk od kilku tygodni chorował na COVID-19, jednak małżonka artysty zapewnia, że zakażenie nie było powodem śmierci. Piosenkarz opuścił szpital w sobotę 3 kwietnia.

„Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę, nie dajmy się wirusowi!”, czytamy we wpisie muzyka.

Krzysztof Krawczyk urodził się 8 września 1946 r. w Katowicach. W latach 1963-1973 był wokalistą zespołu Trubadurzy. Później rozpoczął karierę solową. Muzyk o charakterystycznym, barytonowym głosie ma na koncie wiele przebojów. Zasłynął z takich hitów jak m.in. „Chciałem być”, „To co dał nam świat”, „Bo jesteś ty” czy „Trudno tak”.

Krzysztof Krawczyk wspominany przez świat muzyki, polityki i biznesu

Krzysztof Krawczyk to wybitny muzyk, którego ponadczasowe piosenki łączą pokolenia. Kto z nas choć raz nie nucił „Parostatkiem w piękny rejs” czy „Mój przyjacielu”? Jego wyjątkowa osobowość przyciągnęła tłumy studentów m.in. na Juwenalia w 2018 r., które rozpoczął od słów: „Dziadek przyjechał”.

O swoich fanach mówił, że są jego przyjaciółmi. Teraz to oni wspominają artystę i zamieszczają na portalach społecznościowych jego zdjęcia, fragmenty tekstów i przede wszystkim piosenki, które będą wiecznie żywe.

Wczoraj na antenie TVN24 zmarłego muzyka wspominali m.in. muzycy Andrzej Smolik, Stanisław Trzciński i członek zespołu Trubadurzy Marian Lichtman. Na Twitterze pojawiły się także wpisy polityków i przedstawicieli świata biznesu. "Krzysiu niech ci tam będzie lepiej, niż tutaj", czytamy we wpisie na Facebooku Maryli Rodowicz.

Wzruszający post z fragmentem utworu „Rysunek na szkle” autorstwa Krzysztofa Krawczyka zamieścił ekonomista i były premier Marek Belka.

Na muzyczne wspomnienie wybitnego muzyka zdecydował się także ekspert podatkowy w Centrum im. Adama Smitha Robert Gwiazdowski.

Z kolei prawnik Przemysław Grabowski zwrócił uwagę, że w swój „ostatni rejs” odpłynął w ostatnich dniach nie tylko Krzysztof Krawczyk, lecz także Zygmunt Malanowicz, polski reżyser i aktor, który zasłynął z roli w filmie „Nóż w wodzie” Andrzeja Wajdy.

Podobne artykuły

Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i Świat

Poczta Polska ostrzega przed cyberprzestępcami. Podszywają się pod instytucję

Czytaj więcej >
Kiedy koniec obostrzeń? Szef resortu realnie o powrocie do normalności

Polska i Świat

Kiedy koniec obostrzeń? Minister zdrowia podał datę wprost

Czytaj więcej >
NFZ podliczył ile będzie kosztować rehabilitacja ozdrowieńców

Polska i Świat

NFZ dokonał kalkulacji. Wiemy, ile kosztuje leczenie po przejściu koronawirusa

Czytaj więcej >
Lockdown dla szkół i przedszkoli prawdopodobnie zostanie przedłużony

Polska i Świat

Lockdown w przedszkolach i żłobkach do przedłużenia. Rząd wysłał klarowny sygnał

Czytaj więcej >
Zjednoczona Prawica się rozpadnie? Znamy opinię Polaków

Polska i Świat

Zjednoczona Prawica ma się rozpaść. Tak prognozuje 32 proc. Polaków

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/East News

Polska i Świat

Grzywna aż na równowartość 826 tys. zł. Przesunął tylko kilka kamieni, ale nie wiedział ile mają lat

Czytaj więcej >