BiznesINFO.pl
Lidl opublikował swoje stanowisko w sprawie gospodarki wodnej

Biznes Info

Lidl przedstawił swoje stanowisko w zakresie gospodarki wodnej

1 Marca 2021

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Udostępnij:

Lidl zaprezentował swoje stanowisko w sprawie gospodarki wodnej, w którym podkreślono, że kwestia deficytu wody jest dla sieci priorytetowa. Ponieważ część przychodów firmy pochodzi z produktów rolnych, których wytworzenie wyma

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie jest oficjalne stanowiskp Lidla w zakresie gospodarki wodnej

  • Ile wody marnuje się przy produkcji dóbr

  • W jaki sposób Lidl chce ograniczyć zużycie wody

Lidl zwraca uwagę na zużycie wody

Lidl wydał oficjalne stanowisko w zakresie gospodarki wodnej. “Sieć Lidl Polska kwestię deficytu wody traktuje priorytetowo” - zaznacza niemiecka sieć na samym wstępie.

Firma zwraca uwagę jak wielki wpływ na zużycie wody, do której dostęp został nazwany przez NFZ prawem człowieka, ma rosnąca produkcja żywności, tekstyliów i innych dóbr konsumpcyjnych. Do tego dochodzą zmiany klimatu, które również przyczyniają się do zużycia i obniżenia jakości wody. 

Lidl zwraca uwagę, że w związku z działalnością człowieka, coraz więcej osób musi mierzyć się z niedoborem wody, dlatego tak niezbędne jest podejmowanie kroków, które zapobiegną marnotrawstwu.

"Sektor handlu ma obowiązek dbać o zasoby wody"

“W sektorze detalicznego handlu żywnością, przy średnim obrocie wynoszącym 47 litrów na jedno euro, zużywa się znacznie więcej wody niż w innych sektorach. Ryzyko związane z wodą odgrywa zatem ważną rolę. Brak dostępności tego zasobu stanowi zagrożenie, szczególnie dla łańcucha dostaw w strefach przybrzeżnych. Dotyczy to zwłaszcza produkcji pierwotnej, odpowiedzialnej za ponad 70 % całkowitego zużycia wody. W rolnictwie stosuje się również pestycydy i nawozy, które mają negatywny wpływ na jakość wody” - czytamy w stanowisku opublikowanym przez Lidl.

“W tym kontekście sektor handlu detalicznego żywnością ma obowiązek – zwłaszcza poprzez zakup własnych towarów – ostrożnie obchodzić się z zasobami wody. W tej kwestii znaczenie ma zarówno zużycie, jak i możliwe zanieczyszczenia. Z tego powodu odpowiedzialne korzystanie z zasobów słodkiej wody jest głównym polem działania w strategii zrównoważonego rozwoju Lidla w zakresie zakupów” - dodaje niemiecka spółka.

Lidl opracowuje strategię wodną

W związku z przedstawionymi problemami Lidl opracowuje własną strategię wodną, która ma na celu maksymalne ograniczenie zagrożeń związanych z marnotrawstwem wody w łańcuchach dostaw sieci.

Sieć dyskontów ma zamiar wykorzystać możliwość aktywnego wprowadzania zmian w swoich sklepach. Lidl chce to przeprowadzić na przykład poprzez zwiększenie udziału certyfikowanych produktów w ofercie.

Certyfikowane produkty znajdziemy we wszystkich kategoriach produktów: sprzedawanych kwiatach i roślinach, tekstyliach, surowcach, czy near-food.

Podobne artykuły

Podatek od mięsa lub zakaz jego reklamowania. Spurek o konieczności wprowadzenia zmian

Handel

Mięso niedozwolone w reklamie. Taki zakaz może wejść już niebawem

Czytaj więcej >
RTV EURO AGD mimo lockdownu może sprzedawać

Handel

RTV Euro AGD, Duka czy Black Red White. Część sklepów legalnie ominęła lockdown

Czytaj więcej >
Wikimedia, Mateusz Giełczyński, CC BY-SA 4.0

Handel

Biedronka wprowadza ogromną zmianę w sklepach. Zmieni opakowania swoich produktów

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 28.03.2021. Warszawa N/Z Przedswiateczne zakupy w hipermarkecie Carrefour

Handel

Tesco likwiduje swój program lojalnościowy. Masz czas tylko do końca czerwca

Czytaj więcej >
Biznes Info

Handel

AliExpress w tarapatach. Założyciel musi zapłacić miliardową karę

Czytaj więcej >
Unsplash/Markus Spiske

Handel

Tesco likwiduje hitowy program. Klienci mają czas tylko do 30 czerwca

Czytaj więcej >