BiznesINFO.pl
Lockdown przyciągnął klientów

Flickr/liz west, https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Lockdown w sklepach od północy. Polacy rzucili się na zakupy

26 Marca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Lockdown przestraszył zakupowiczów, którzy tłumnie ruszyli do marketów budowlanych. Już wczoraj w sklepach ustawiały się długie kolejki, a na parkingach brakowało wolnych miejsc. Również dzisiaj markety przeżywają prawdziwy szturm.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak na lockdown zareagowali klienci marketów budowalnych

  • Jak wygląda sytuacja w sklepach meblowych

  • Jakie są nowe obostrzenia

Lockdown marketów budowlanych przyciągnął tłumy klientów

Lockdown to zmora zarówno każdego przedsiębiorcy, jak i klienta. Już od jutra zamknięte będą m.in. markety budowlane. Rezultat? Tłumy wewnątrz sklepów i na parkingach.

Wzmożone zainteresowanie zakupami można było zaobserwować już wczoraj - niedługo po ogłoszeniu lockdownu przed marketami budowlanymi pojawiły się tłumy klientów. Business Insider Polska donosi, że w kolejce do kasy w jednym ze sklepów OBI stało kilkadziesiąt osób.

Klienci starali się przestrzegać bezpiecznego dystansu, a większość z nich miała założone maseczki. Pytani przez dziennikarzy zakupowicze przekonywali, że wybrali się na zakupy w czwartek, aby uniknąć piątkowych tłumów.

Na co w sklepach polują Polacy? Na farby, kleje, armaturę łazienkową, płytki i elementy wystroju mieszkania np. lampy. Lockdown, mimo oczywistych ograniczeń, to bowiem dodatkowy czas, który część z nas pragnie wykorzystać na domowe renowacje - drobne lub bardziej zaawansowane.

Piątkowa reakcja na lockdown. Wzmożony ruch w warszawskich marketach

Również piątek upływa pod znakiem zakupów w marketach budowalnych. Oblężenie przeżywa m.in. Castoroma na ul. Popularnej w Warszawie, gdzie ruch jest dużo większy niż w każdy inny piątek.

Z relacji portalu money.pl wynika, że klienci, którzy postanowili wybrać się do warszawskich oddziałów Castoramy spędzali w środku ok. 30 min. We Wrocławiu zakupy ograniczały się do 25-mintowych wizyt.

Lockdown od soboty skłonił Polaków także do odwiedzin w Leroy Merlin. W podwarszawskim oddziale trzeba poświęcić ok. 45 min na zakupy. Podobnie sytuacja wygląda w Olsztynie. Załączona poniżej grafika przedstawia, jak dużym zainteresowaniem cieszy się Leroy Merlin na warszawskim Targówku.

Lockdown od 27 marca. Co to oznacza?

Lockdown to czarny scenariusz, który jest odpowiedzią na rekordowe przyrosty zachorowań. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 35 143 nowych przypadkach koronawirusa. To już drugi dzień z rzędu, kiedy przyrost zachorowań przekracza próg 30 tys.

Jak będzie wyglądał tegoroczny lockdown na święta wielkanocne? Od soboty 27 marca rząd wprowadza zakaz handlu detalicznego artykułami budowlanymi, remontowymi i meblami w obiektach o powierzchni powyżej 2 tys. mkw. Zamknięte będą także salony kosmetyczne i fryzjerskie.

Rozporządzenie wprowadza także nowe limity w sklepach. W obiektach powyżej 100 mkw. na jednego klienta ma przypadać co najmniej 20 mkw. Sieciówki Biedronka i Lidl zareagowały na dodatkowe ograniczenia wydłużeniem godzin otwarcia poszczególnych placówek.

Choć w trakcie konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił zamknięcie żłobków i przedszkoli to taki zapis nie znalazł się w opublikowanym dzisiaj rozporządzeniu. Z kolei pojawił się tam zakaz organizacji i udziału w spontanicznych zgromadzeniach, o którym nie było mowy na wczorajszym briefingu.

Podobne artykuły

Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i Świat

Poczta Polska ostrzega przed cyberprzestępcami. Podszywają się pod instytucję

Czytaj więcej >
Kiedy koniec obostrzeń? Szef resortu realnie o powrocie do normalności

Polska i Świat

Kiedy koniec obostrzeń? Minister zdrowia podał datę wprost

Czytaj więcej >
NFZ podliczył ile będzie kosztować rehabilitacja ozdrowieńców

Polska i Świat

NFZ dokonał kalkulacji. Wiemy, ile kosztuje leczenie po przejściu koronawirusa

Czytaj więcej >
Lockdown dla szkół i przedszkoli prawdopodobnie zostanie przedłużony

Polska i Świat

Lockdown w przedszkolach i żłobkach do przedłużenia. Rząd wysłał klarowny sygnał

Czytaj więcej >
Zjednoczona Prawica się rozpadnie? Znamy opinię Polaków

Polska i Świat

Zjednoczona Prawica ma się rozpaść. Tak prognozuje 32 proc. Polaków

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/East News

Polska i Świat

Grzywna aż na równowartość 826 tys. zł. Przesunął tylko kilka kamieni, ale nie wiedział ile mają lat

Czytaj więcej >