Marcedes, Opel, Mitsubishi i Subaru do serwisu. 20 tys. aut w Polsce musi trafić do naprawy
Prawie 20 tys. Polaków może niebawem spodziewać się wezwania. Chodzi o właścicieli konkretnych modelów aut wyprodukowanych m.in. przez Mercedesa, Opla czy Mitsubishi. Doszło do wykrycia usterek, mogących prowadzić m.in. do zwarć i pożarów.
Z tego artykułu dowiesz się:
Jakie nieprawidłowości wykryto w modelach Mercedesa
Który model Opla okazał się wadliwy
Właściciele jakich innych marek mogą spodziewać się wezwania
Masz Mercedesa lub Opla? Spodziewaj się wezwania
Nawet 20 tys. właścicieli samochodów może wkrótce spodziewać się specjalnego wezwania do serwisu. Wszystko z powodu wykrycia usterek, które mogą doprowadzić do tragedii.
Wezwania mogą spodziewać się właściciele aut wyprodukowanych przez Mercedesa. Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - jak podaje Bankier.pl - zgłoszono ponad 8,5 tys. wadliwych samochodów. Są to głównie modele 205, 253 (c-klasa i GLC), wyprodukowane między 5 lutego 2016 roku a 3 listopada zeszłego roku.
Co z tymi autami jest nie tak? Mercedes nie kryje, że niezgodnie ze specyfikacją mogło zostać wykonane połączenie przewodów gazowych układu inertyzacyjnego i w przypadku wypadku układ ten skieruje argonowy gaz osłonowy do chłodzenia na gorące elementy silnika. Tu - jak podaje Bankier.pl - nastąpi kontakt z czynnikiem chłodniczym R1234yf. W efekcie może dojść do pożaru.
Usterki, które mogą zakończyć się awarią lub pożarem wykryto również m.in. w modelach klasa e (BR 213) i amg gt coupe (BR 290), w których zamontowano silnik benzynowy AMG i 4MATIC. Wyprodukowano je między 15 lutego 2017 roku a 27 listopada ubiegłego roku.
Wezwanie może otrzymać również ponad 3 tys. właścicieli Opla. Chodzi o model movano b (druga generacja) z roczników 2018-2019, wyprodukowanych we Francji.
W tym wypadku - jak podaje portal - elastyczny przewód doprowadzający paliwo może ocierać się o pokrywę wałków rozrządu. Może to prowadzić do jego przetarcia i wycieku paliwa.
Kto jeszcze może spodziewać się wezwania do serwisu?
Bankier.pl informuje również o wezwaniach, jakich mogą spodziewać się właściciele Mitsubishi i Subaru. W pierwszym przypadku problemy dotyczą m.in. starszych pojazdów, w których w przypadku wypadku może dojść do nieprawidłowego napełnienia poduszki powietrznej kierowcy, co może zwiększyć ryzyko obrażeń. W przypadku Subaru problemy dotyczą modelu impreza/xv z rocznika modelowego 2017-2019. Wykryto tu źle zamontowane śruby mocujące tylny stabilizator.
Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]