BiznesINFO.pl
16.02.2021 McDonald's fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

East News, Andrzej Iwańczuk

McDonald's podpisał kontrakt z Beyond Meat. W menu pojawi się roślinny burger

5 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak będzie nazywał się roślinny burger McDonalds

  • Co o współpracy sądzą przedstawiciele obu firm

  • Jak wygląda sytuacja rynkowa roślinnych zamienników mięsa

McDonalds ostatnim bastionem "mięskości"?

Popularny Drwal, jego kolega Maestro, a może tradycyjny hamburger sprzedawany także w podwójnej wersji. Do tego frytki i gazowany napój. Do tej pory przeciętny zestaw kupowany w McDonalds wyglądał w ten sposób, a zwolennicy "mięsa" roślinnego nie mieli czego szukać w sieciówce.

Okazuje się, że ostatni bastion "mięskości" wprowadza do swojej oferty nowy produkt, czyli burger roślinny. Dostawcą zamiennika prawdziwego mięsa została firma Beyond Meat.

- Jesteśmy dumni, że możemy zawrzeć tę strategiczną, globalną umowę z McDonalds. To kamień milowy dla Beyond Meat - powiedział cytowany przez portal horecanet.pl Ethan Brown, założyciel i dyrektor generalny Beyond Meat.

Dodał, że współpraca obu podmiotów będzie oparta na nieustępliwym i szybkim podejściu Beyond Meat oraz sile globalnej marki McDonalds. - Tak, aby wprowadzić pożądane, nowe produkty roślinne, które pokochają konsumenci - podsumował Brown.

McDonalds rusza z McPlant

McDonalds już w zeszłym roku zapowiadał wprowadzenie burgera roślinnego do swojej oferty. Powodem takiej decyzji jest m.in.: fakt, że spożycie "mięsa" roślinnego będzie w najbliższych latach rosło.

- Nasz nowy produkt McPlant ma na celu zapewnienie klientom większego wyboru - powiedziała cytowana przez serwis Francesca DeBiase, wiceprezes i dyrektor ds. dostaw w McDonalds.

- Cieszymy się, że możemy współpracować z Beyond Meat, aby wprowadzać innowacje w tej przestrzeni. Zawarcie tej strategicznej umowy jest ważnym krokiem na naszej drodze do dostarczania naszym klientom pysznych, wysokiej jakości roślinnych pozycji menu - dodała.

Portalspozywczy.pl informuje, że na rynku zamienników mięsa zaczyna robić się coraz ciaśniej. Ilość spożywanych odpowiedników mięsa wciąż rośnie, a międzynarodowe korporacje wyczuły, że jest to o co walczyć.

Podobne artykuły

Biedronka rozda własne 500 plus

Handel

Biedronka rozda własne 500 plus. Będzie dotować karty pracowników

Czytaj więcej >
Już nie zrobisz zakupów w sklepach pod szyldem Mila

Handel

Eurocash podjął decyzję. Znika Mila, zostają Delikatesy Centrum

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa, Centrum Handlowe "Atrium Targowek" N/Z Bezpieczne zakupy w godzinach dla seniorow powyzej 60 roku zycia

Handel

Mere otwiera kolejny sklep w Polsce. Największym dyskontom przybywa potężny konkurent

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/Z Klimat Swiat Bozego Narodzenia w stolicy w czasie pandemii koronawirusa

Handel

Przedświąteczna niedziela handlowa odwołana. Wszystko przez lockdown

Czytaj więcej >
Lidl, Biedronka, Auchan

Handel

Lidl, Biedronka, a może coś innego? Znamy już najtańszy sklep w Polsce

Czytaj więcej >
Maseczki w Lidlu

Handel

Maseczki rozdają za darmo na zakupach. Lidl rusza z wielką akcją

Czytaj więcej >