BiznesINFO.pl
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa, Centrum Handlowe "Atrium Targowek" N/Z Bezpieczne zakupy w godzinach dla seniorow powyzej 60 roku zycia

East News, Zofia i Marek Bazak

Mere otwiera kolejny sklep w Polsce. Największym dyskontom przybywa potężny konkurent

17 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Mere coraz mocniej rozpycha się na polskim rynku i planuje otwarcie kolejnych sklepów. W ostatnim czasie pojawiły się oferty pracy w hard dyskoncie, ale czy poza okazją do zdobycia pracy, Mere jest dobrym punktem na zakupy?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie do tej pory Mere otworzyło swoje sklepy

  • Jaka jest prawdopodobna lokalizacja kolejnego sklepu

  • Jak kształtują się ceny w Mere

Mere zamierza podbić polski rynek

Pierwszy sklep Mere został otwarty w lipcu 2020 r. w Częstochowie. Następnie sieć sklepów otworzyła obiekty w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Radomiu. Portal money.pl przypomina, że pierwotne plany Mere zakładały otwarcie pierwszego sklepu w 2018 r. Sama sieć podkreśla, że docelowo w Polsce chce otworzyć 105 placówek handlowych.

Wszystko wskazuje na to, że Mere powoli realizuje swój plan i pracuje nad otwarciem kolejnej placówki. Portal wiadomosihandlowe.pl dotarł do oferty pracy Mere, z której jasno wynika, że lokalizacja dotyczy podwarszawskiego Żyrardowa.

Mere to rosyjska sieć hard dyskontów [polega to na kupowaniu towaru bezpośrednio z palet - red.]. Mere podkreśla, że spośród konkurencji wyróżnia go m.in.: wygodne umiejscowienie sklepów oraz łatwy dojazd czy brak jakichkolwiek dodatkowych opłat, bonusów i podobnie działających mechanizmów.

Na lokalizację swoich sklepów operator Mere wybiera miejsca o dużym natężeniu ruchu samochodowego. Celuje w średnie i duże miasta, a jak wyglądają ceny w sklepach?

Mere konkurencją dla starych wyjadaczy?

Mere podkreśla, że oferuje "o 20 proc. niższe ceny od rynkowych, co uzyskujemy przez bezpośrednią współpracę z producentami, sztywną politykę kosztową i minimalną marżę handlową". Czy na pewno?

Klienci częstochowskiego obiektu w rozmowie z portalem czestochowa.naszemiasto.pl potwierdzają, że ceny w Mere są całkiem "niezłe". Portal zrobił zestawienie przykładowych produktów wraz z cenami.

Mere oferuje m.in.: 900 ml piwa za 2,79 zł - dla porównania w Biedronce najtańsze piwo w puszcze 0,5 l kosztuje ok. 1,50 zł. Przed podatkiem cukrowym cola w Mere kosztowała 2,14 zł/3 l. W marketach wielkopowierzchniowych przed daniną zapłacić musieliśmy ok. 4 zł/2 l napoju.

Podobne różnice widać w przypadku makaronu, za którego 5 kg w Mere zapłacimy jedynie 2,14 zł. Rosyjski hard dyskont przyciąga nie tylko konkurencyjnymi cenami, ale także wielkością opakowania.

Podobne artykuły

Unsplash/Markus Spiske

Handel

Tesco likwiduje hitowy program. Klienci mają czas tylko do 30 czerwca

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Sklep Zabka.

Handel

Oreo projektu Lady Gagi wprowadzone przez Żabkę. Sieć chwali się nowym produktem

Czytaj więcej >
Biedronka z hitowym produktem

Handel

Biedronka wypuściła do sprzedaży test na koronawirusa. Klienci wykupili wszystko mimo limitu

Czytaj więcej >
Biedronka rozda własne 500 plus

Handel

Biedronka rozda własne 500 plus. Będzie dotować karty pracowników

Czytaj więcej >
Już nie zrobisz zakupów w sklepach pod szyldem Mila

Handel

Eurocash podjął decyzję. Znika Mila, zostają Delikatesy Centrum

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/Z Klimat Swiat Bozego Narodzenia w stolicy w czasie pandemii koronawirusa

Handel

Przedświąteczna niedziela handlowa odwołana. Wszystko przez lockdown

Czytaj więcej >