BiznesINFO.pl
Nie żyje Mieczysław Wośko

Pixabay/Arcaion

Zmarł Mieczysław Wośko. Był na liście 100 Najbogatszych Polaków

25 Lutego 2021

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Udostępnij:

Mieczysław Wośko - właściciel i prezes Zarządu Polfarmex S.A. nie żyje. Był na liście najbogatszych Polaków. Odszedł w wieku 85 lat.

Mieczysław Wośko nie żyje

Mieczysław Wośko był właścicielem i prezesem Zarządu Polfarmex S.A. - polskiego przedsiębiorstwa farmaceutycznego z siedzibą w Kutnie produkującego leki, suplementy diety i kosmetyki.

„Informujemy, że 22.02.2021 r. odszedł Pan Mieczysław Wośko, założyciel oraz Prezes Zarządu Polfarmex S.A. jako społeczność Polfarmex S.A. jesteśmy myślami z rodziną śp. Mieczysława Wośko. Jednocześnie prosimy o uszanowanie powagi zaistniałej sytuacji” - potwierdził Maciej Aksman, specjalista ds. Informacji i PR Polfarmex S.A. cytowany przez portal panoramakutna.pl.

Działalność farmaceutyczna uczyniła Mieczysława Wośkę jednym z najbogatszych Polaków. Był na 99. miejscu w rankingu 100 Najbogatszych Polaków przygotowywanym przez Magazyn Forbes.

Mieczysław Wośko ukończył studia na Wydziale Chemii Spożywczej Politechniki Łódzkiej. Był związany z branżą farmaceutyczną blisko pół wieku, podaje portal. Na tym jednak nie kończyły się jego powiązania z Politechniką Łódzką. Milioner był bowiem członkiem kapituły Nagrody im. prof. Osmana Achmatowicza na najlepszą pracę inżynierską i magisterską na Wydziale Chemicznym.

Działalność w firmie Polfarmex nie była jedynym zajęciem przedsiębiorcy. Wośko działał także w Think-Tanku "Innowacje dla Zdrowia", czy w Fundacji na Rzecz Rozwoju Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie zasiadał w radzie.

Polfarmex

Firma Polfarmex została założonona w 1989 pod nazwą „Polfa – Farmex”. Początkowo firma zajmowała się handlem lekami i surowcami pochodzącymi z importu. Rozwój przedsiębiorstwa nabrał rozpędu w 1994 roku, kiedy rozpoczęto budowę zakładu na terenie dzielnicy przemysłowej w Kutnie. Wtedy też zmieniono nazwę firmy na tę znaną dzisiaj - Polfarmex. Dziś przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 700 osób.

Podobne artykuły

Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Polska i Świat

Daniel Obajtek na wypłatę narzekać nie może. Tylko w 2020 zarobił niemal 1,3 mln zł

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News.Warszawa, 21.03.2021. Niedzielna msza podczas lockdownu.

Polska i Świat

Komunia czy ślub pomimo pandemii. Imprezy organizują w całym kraju

Czytaj więcej >
Rok temu wprowadzono obowiązek noszenia maseczek

Polska i Świat

Rok z maseczkami. Wiemy ile policja wystawiła mandatów

Czytaj więcej >
Pexels/Sora Shimazaki

Polska i Świat

ZUS zacznie od 16 maja. Dowie się o tobie jeszcze więcej

Czytaj więcej >
Pxhere CC0

Polska i Świat

Lockdown katastrofą dla gospodarki. Gowin: Tygodniowo Polska traci 2-3 mld zł

Czytaj więcej >
Jacek Sasin fot. Piotr Molecki / EAST NEWS

Polska i Świat

Jacek Sasin ma pomysł na reformę energetyki węglowej. Możemy zapłacić za nią miliardy złotych

Czytaj więcej >