BiznesINFO.pl Turystyka Najciekawsze miejsca w Polsce na weekendowy relaks
Biznesinfo.pl

Najciekawsze miejsca w Polsce na weekendowy relaks

8 czerwca 2019
Autor tekstu: Kasper Starużyk

Polskę odwiedza coraz więcej zagranicznych turystów. Z informacji podanych przez National Geographic wynika, że w samym 2015 r. Polskę odwiedziło ponad 16 mln turystów zza granicy. W związku z tym warto abyśmy sami znali dobrze swój kraj i jego atrakcje.

1. Bory Tucholskie

Jest to kraina zieleni i jezior. Turyści wybierający się w to miejsce mają możlwiość spłynięcia kajakami rzeką Brdą. Z racji tego, że nie jest ona regulowana, a nurt dość silny, to raczej nie jest miejsce dla początkujących miłośników kajaków. Mnogość przyrodniczych uroków pozwoli nam odpocząć od zgiełku miasta i wyciszyć się wśród szumu drzew i śpiewu ptaków.

2. Warmia i Mazury 

Chociaż trudno znaleźć w Polsce osobę, która nigdy nie słyszała o mazurskich jeziorach, to mimo wpisania na listę przyrodniczego dziedzictwa UNESCO, region ten oferuje coś więcej niż tylko doznania sla miłośników przyrody. Tutaj bowiem znajdował się wilczy szaniec czyli jednak z głównych kwater Adolfa Hiltlera, w której podejmował on decyzje rzutujace później na losy całego kontynentu.

3. Sudety

Te stare góry mają w sobie coś z tajemniczego klimatu. Można tutaj wypocząć na górskich szlakach, ale także wypić zdrowe wody mineralne gdy znajdziemy się w Kotlinie Kłodzkiej. Nie brakuje tutaj także zadziwiających atrakcji, takich jak np. kaplica czaszek w Czermnej koło Kudowy-Zdroju. Niewątpliwie w Sudetach coś dla siebie znajdzie niemal każdy, bo obfitują one w liczne zabytki, których nie sposób nawet wyliczyć, a także osobliwe formacje skalne, którymi są Góry Stołowe, gdzie kręcono film Opowieści z Narnii.

4. Podziemne Miasto Osówka

Wizytę w kompleksie REISE zalezamy każdemu, ponieważ mało jest tak tajemniczych miejsc nie tylko w skali Polski, ale całego świata. Podziemne miasto to sieć tuneli drążonych w skałach przez robotników przymusowych w czasie drugiej wojny światowej. Do dziś nie jest jasne jaki cel przyświecał Niemcom w budowie tak wielkiego kompleksu ukrytego w górach i podziemiach. Teorii jest tak wiele jak tuneli, które wciąż są odkrywane. Najbardziej śmiali podejrzewają nawet, że cąły kompleks miał być połączony z Wrocławiem, który znajduje się około 100 km od Osówki. Bardzo możlwie, że nigdy już nie poznamy prawdziwych zamiarów nazistów, ale niewątpliwie warto zobaczyć tę konstrukcję, która inspiruje do przemyśleń.

Obserwuj nas w
autor
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: Dariusz.dziduch@iberion.pl
biznes finanse technologie praca handel Eko Energetyka polska i świat