BiznesINFO.pl
Netto będzie pracować dłużej. Natychmiastowa reakcja na obostrzenia.

Wikimedia, MOs810, CC BY-SA 3.0

Netto odpowiada na nowe obostrzenia. Sieć wydłuża godziny pracy swoich sklepów

29 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Netto to kolejna sieć sklepów zaraz po Biedronce i Lidlu, która zdecydowała się na wydłużenie godzin pracy. Dłuższy czas pracy będzie obowiązywał w okresie przedświątecznym i pozwoli klientom zrobić zakupy pomimo obostrzeń.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego Netto podjął taką decyzję

  • Jakie będą godziny pracy sklepów Netto

  • Jakie godziny pracy przygotował Lidl i Biedronka

Netto wydłuża godziny pracy

Netto to kolejna sieć sklepów, która podjęła decyzję o wydłużeniu czasu pracy w okresie przedświątecznym. Jako pierwsze na taką decyzję zdecydowali się dwaj giganci polskiego rynku - Lidl i Biedronka. Jaki pomysł ma Netto?

Netto informuje, że nowe godziny pracy obowiązują od 29 marca do 2 kwietnia, a zatem jedynie w okresie przedświątecznym. W tych dniach klienci duńskich dyskontów będą mogli zrobić zakupy od godz.: 6:00 do północy.

"Wydłużenie godzin pracy pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa klientów, ponieważ ich liczba rozłoży się w dłuższym czasie funkcjonowania placówek. Dłuższy czas otwarcia sklepów to także wygoda dla zapominalskich, którzy na ostatnią chwilę będą musieli zrobić szybkie zakupy" - informuje sieć w komunikacie prasowym.

Netto prognozuje, że w okresie przedświątecznym ruch w sklepach będzie większy niż dotychczas. Wydłużone godziny pracy to efekt wprowadzonych niedawno obostrzeń, które zwiększają limity klientów w sklepach oraz zamykają inne gałęzie handlu.

Netto i inne sklepy będą dłużej pracować

Na podobny krok zdecydowały się Biedronka i Lidl. Portugalska i niemiecka sieć sklepów zdecydowały się na wprowadzenie możliwości zrobienia zakupów przez 24 godziny w wybranych placówkach. Ich listę można znaleźć na stronie internetowej każdego ze sklepów.

Lidl w komunikacie prasowym podkreślił, że obecna sytuacja wymaga natychmiastowych rozwiązań. Działania podjęte przez Lidl Polska podyktowane są dobrem i bezpieczeństwem klientów.

Z kolei pracownik Biedronki w rozmowie z Business Insider podkreślił, że w przypadku radykalnych obostrzeń, sieć sklepów zawsze startuje z Akcją 24h. Dzięki temu klienci mogą robić zakupy wtedy, kiedy mogą, a jednocześnie czuć się bezpiecznie.

Przypomnijmy, że ze względu na sytuację epidemiczną w kraju rząd zdecydował się zamknąć sklepy meblowe oraz budowlane, zwiększyć limity klientów w sklepie oraz zawiesić działalność salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Jednocześnie obowiązują obostrzenia wprowadzone 20 marca.

Podobne artykuły

Wikimedia, Mateusz Giełczyński, CC BY-SA 4.0

Handel

Biedronka wprowadza ogromną zmianę w sklepach. Zmieni opakowania swoich produktów

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 28.03.2021. Warszawa N/Z Przedswiateczne zakupy w hipermarkecie Carrefour

Handel

Tesco likwiduje swój program lojalnościowy. Masz czas tylko do końca czerwca

Czytaj więcej >
Biznes Info

Handel

AliExpress w tarapatach. Założyciel musi zapłacić miliardową karę

Czytaj więcej >
Unsplash/Markus Spiske

Handel

Tesco likwiduje hitowy program. Klienci mają czas tylko do 30 czerwca

Czytaj więcej >
Biedronka przygotowała fantastyczną promocję dla swoich klientów

Handel

Biedronka rozda vouchery o wartości 99 zł w ramach akcji ”Kupuj Świeże Polskie Produkty”

Czytaj więcej >
Maski FFP2 od dziś w Lidlu

Handel

Maski FFP2 od czwartku w Lidlu. Cena jest bardzo atrakcyjna

Czytaj więcej >