Nie tylko Bitcoin bije rekordy. Poznajcie Ethereum - ta kryptowaluta radzi sobie coraz lepiej
Z tego artykułu dowiesz się:
-
Co to jest Ethereum
-
Jak prezentuje się najnowszy kurs tej kryptowaluty
-
Czym różni się od popularnego Bitcoina
Ethereum rośnie w siłę
Ethereum to aktualnie druga największa waluta cyfrowa w kontekście kapitalizacji rynkowej. Od lat depcze po piętach znanemu Bitcoinowi, który w tym roku może mieć uzasadnione powody do obaw o utrzymanie pozycji lidera.
Portal dobreprogramy.pl podaje, że Ethereum n a początku 2021 r. kosztowało 736 dolarów . 3 kwietnia kryptowaluta osiągnęła niespotykaną wycenę rzędu 2152 dolarów . To wzrost o 1416 dolarów.
W ciągu ostatniej doby Ethereum zanotowało podwyżkę o 120 dolarów, czyli o 6 proc. Porównując wartości z ubiegłym tygodniem kryptowaluta zyskała ponad 500 dolarów.
Najnowsza sesja to już piąta z rzędu, na której Ethereum zyskuje. W ubiegłym roku za wirtualny pieniądz trzeba było zapłacić zaledwie 143 dolary . Tak duża nadwyżka w zaledwie rok to spektakularny sukces.
Jednak Ethereum, jak każda waluta, notuje również spadki. Dość duże wahania można było zaobserwować do 24 marca 2021 r. Później nastąpiło ustabilizowanie.
Specjaliści rynku kryptowalut od dłuższego czasu prognozowali, że Ethereum będzie coraz mocniejsze. Według ich wstępnych szacunków krypotowaluta miała szanse przekroczyć wartość 2 tys. dolarów w tym roku. Nastąpiło to już w lutym. Jednak trzy dni po tym skoku Ethereum zaliczyło dotkliwy spadek - do 1492 dolarów.
Dlaczego wycena Ethereum notuje wzrosty? Jednym z najważniejszych czynników jest fakt, że Visa uprościła rozliczenia oparte o kryptowaluty w sieci blockchain Ethereum . Poza tym PayPal pozwolił na płatności przy użyciu portfela Ethereum, Bitcoin i Litecoin.
Ethereum kontra Bitcoin. Cechy wspólne i różnice
Ethereum i Bitcoin , dwaj liderzy rynku kryptowalut, są związani z technologią blockchain. W praktyce oznacza to, że komputery z całego świata, które są od siebie niezależne, mogą uczestniczyć w podtrzymywaniu listy transakcji. Portal plus500.pl podaje, że pozwala to na monitorowanie i akceptowanie historii każdej monety. Poza tym kryptowaluty nie mają zbyt wielu punktów wspólnych.
Ethereum jest „kopany” w ten sam sposób co Bitcoin. Jednak kopalnie Ethereum mogą dodatkowo doliczyć prowizję za potwierdzenie transakcji. W przypadku Ethereum nie ma żadnych limitów ilościowych w kontekście emisji. Z kolei maksymalna skala wydobycia Bitocina to 21 mln. Te systemowe ograniczenia powodują niedobór na rynku.
Na zalety kryptowalut zwraca uwagę Mark Cuban, amerykański inwestor i miliarder, do którego należy zespół NBA Dallas Mavericks. W jego ocenie Bitcoin jest i będzie „lepszą alternatywą dla złota”. Tym, co przekonuje go do inwestowania w Ethereum są przede wszystkim inteligentne kontrakty, które bazują na tej sieci . - To bardziej przypomina realne życie, więc mam też dużo Etherum - przyznał miliarder.