Wyszukaj w serwisie
biznes finanse technologie praca handel Eko Energetyka polska i świat
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > OBYWATELSKIE WYSŁUCHANIE PUBLICZNE O ROZWOJU WIELKOPOLSKI WSCHODNIEJ
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 23.01.2022 01:00

OBYWATELSKIE WYSŁUCHANIE PUBLICZNE O ROZWOJU WIELKOPOLSKI WSCHODNIEJ

materiały partnera
materiały partnera

Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć w partnerstwie z ARR Transformacja Sp. z o.o., Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie, Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych i Instytutem Zielonej Przyszłości zapraszają do udziału w Obywatelskim Wysłuchaniu Publicznym, dotyczącym przyszłości rozwoju Wielkopolski Wschodniej w obliczu transformacji energetycznej, społecznej i gospodarczej. 

Zapraszamy nie tylko mieszkańców i mieszkanki Wielkopolski Wschodniej, lecz również wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w Wysłuchaniu. Każdy głos jest ważny dla sukcesu transformacji Wielkopolski Wschodniej.

Wysłuchanie odbędzie się 27 stycznia 2022 r. w godz. 10.00-14.00 i będzie miało formę wysłuchania on-line. Wysłuchanie jest okazją do zaprezentowania opinii przedstawicieli różnych instytucji oraz mieszkanek i mieszkańców regionu na temat przyszłości Wielkopolski Wschodniej. W Wysłuchaniu wezmą także udział przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, odpowiedzialni za proces sprawiedliwej transformacji i stworzenia wieloletniej strategii rozwoju subregionu.

→ Zapisz się już dziś! Formularz zgłoszeniowy pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdhh0-JEeoZiOLJH35HAPXOnnQ5a5hW6AjchkpPj-ai0ImkFA/viewform

Tematem Wysłuchania będzie wizja rozwoju subregionu Wielkopolski Wschodniej do 2040 roku, z uwzględnieniem procesu sprawiedliwej transformacji. W Wysłuchaniu można wziąć udział jako “Mówca”, wyrażając krótko swoją opinię lub jako “Widz”, biorąc udział bez zabierania głosu. Do przygotowania swojej wypowiedzi jako “Mówca”, można skorzystać z określonych dokumentów strategicznych powstałych w regionie, ale nie jest to niezbędne. Można również przygotować swoją wypowiedź na bazie własnej wiedzy i doświadczenia.

Rekomendujemy Państwu dokumenty, które mogą być pomocnym materiałem wyjściowym do zabrania głosu. Są to:

  • „Diagnoza strategiczna Wielkopolski Wschodniej”, która posłuży do opracowania “Strategii rozwoju Wielkopolski Wschodniej do 2040 r.” Diagnoza pomoże w udzieleniu odpowiedzi na pytanie, jak obecnie wygląda sytuacja społeczno-gospodarcza Wielkopolski Wschodniej. Będzie również wsparciem przy określeniu nowych kierunków i celów rozwoju oraz zaplanowaniu krótko i długookresowych działań, gwarantujących mieszkańcom wysoką jakość życia. Diagnoza zostanie udostępniona w styczniu 2022 r., tuż przed Wysłuchaniem. 

  • Koncepcja Sprawiedliwej Transformacji Wielkopolski Wschodniej (https://arrtransformacja.org.pl/wp-content/uploads/2021/05/KSTWW-ost.pdf). Zawarte w dokumencie ustalenia dotyczące osiągnięcia zeroemisyjnej, zasobooszczędnej i zdywersyfikowanej gospodarki oraz zapewnienia wysokiej jakości życia stanowiły punkt wyjścia do dyskusji. W następstwie tej dyskusji opracowany został Terytorialny Plan Sprawiedliwej Transformacji Wielkopolski Wschodniej oraz opracowana zostanie Strategia rozwoju Wielkopolski Wschodniej do 2040 r.

  • Terytorialny Plan Sprawiedliwej Transformacji Wielkopolski Wschodniej (https://bip.umww.pl/artykuly/2827777/pliki/20211125141636_projektterytorialnegoplanusprawiedliwejtransformacjiwielkopolskiwschodniej.pdf), określający kierunki sprawiedliwej transformacji w subregionie.

Państwa głos z jednej strony będzie uzupełnieniem “Diagnozy strategicznej Wielkopolski Wschodniej”, a z drugiej stanie się pomocnym wkładem do kolejnego opracowywanego dokumentu, jakim będzie analiza wewnętrznego zróżnicowania społeczno-gospodarczego Wielkopolski Wschodniej czy do samej “Strategii Rozwoju Wielkopolski Wschodniej do 2040 r.”, którego przyjęcie planowane jest w III kw. 2022 r.

Więcej o Wysłuchaniu: http://sprawiedliwa-transformacja.pl/o-wysluchaniach/

Wysłuchania są częścią projektu “RegENERate:Mobilising Regions for Energetic Re-development and Transformative NECPs”, realizowanego przez Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Life. 

Tagi: