BiznesINFO.pl Polska i Świat Odkrycie pośrodku niczego przytłacza tajemniczością. Sami mówią o "rzeczy nie z tego świata"
Pxhere

Odkrycie pośrodku niczego przytłacza tajemniczością. Sami mówią o "rzeczy nie z tego świata"

26 listopada 2020
Autor tekstu: Wiktoria Pękalak

Odkrycie na pustkowiu

W Utah dokonano niezwykle tajemniczego odkrycia. Pracownicy stanowi podczas liczenia owiec z helikoptera dostrzegli metalowy monolit. Konstrukcja licząca ok. 3 metrów wydawała się osadzona w ziemi. Wykonany z metalu monolit mocno kontrastował z pobliskimi czerwonymi skałami, dlatego szybko został dostrzeżony, podaje The Guardian.

„To chyba najdziwniejsza rzecz, na jaką się natknąłem przez wszystkie lata latania” - stwierdził Bret Hutchings, pilot helikoptera w rozmowie z lokalnym kanałem informacyjnym KSLTV.

Hatchings leciał właśnie helikopterem wraz z urzędnikami zajmującymi się ochroną przyrody i liczeniem owiec kanadyjskich na południu stanu. W pewnym momencie jeden z biologów zauważył wśród skał osobliwy przedmiot, bezpośrednio nad którym przelatywała załoga helikoptera.

Podczas wywiadu Hutchings powiedział, że obiekt wyglądał na stworzony przez człowieka i wydawał się być mocno osadzony w ziemi, a nie spadł z nieba, jak sugerowali niektórzy.

Jak u Kubricka

„Zakładam, że to jakiś nowofalowy artysta lub coś takiego, albo ktoś, kto był wielkim fanem »Odysei kosmicznej«” - stwierdził pilot.

Cała sceneria wyglądała jak żywcem wyjęta z filmu Stanleya Kubricka w scenie, gdy grupa małp napotkała gigantyczną płytę. Niektórzy internauci porównywali monolit z pracami artysty Johna McCrackena.

Ponieważ odkrycia dokonano na prawdziwym pustkowiu w pobliżu stada owiec gruborogich, które żyją w najbardziej surowych i odległych rejonów Utah i potrafią przetrwać najcięższe warunki, odkrywcy nie podzielili się informacją o miejscu, w którym znaleziono monolit w obawie przed tym, żeby osoby, które chciałyby obejrzeć tajemniczy obiekt, nie utknęły na środku pustyni.

Obserwuj nas w
autor
Wiktoria Pękalak

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: Dariusz.dziduch@iberion.pl
biznes finanse technologie praca handel Eko Energetyka polska i świat