BiznesINFO.pl
Orlen wzbogaci się na Spisie Powszechnym

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Orlen zarobi miliony złotych. Wszystko dzięki promocji spisu ludności

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Udostępnij:

Orlen zarobi na spisie powszechnym

Koło Narodowego Spisu Powszechnego jest sporo zamieszania. Akcja zaczęła się dziś, a już dochodzą do nas głosy, że wokół kampanii mogło dojść do nadużycia.

Gazeta Wyborcza dowiedziała się, że w związku z przeprowadzaniem Powszechnego Spisu Ludności, GUS zdecydował się zorganizować przetarg na kampanię, która zachęci Polaków do wzięcia udziału w spisie.

Jak czytamy w dzisiejszym dzienniku, konkurs został podzielony na dwie części. “W pierwszej szuka agencji, która wypromuje spis w radiu i telewizji. Druga część dotyczy prasy" - informuje GW.

Do przetargu stanęło pięć firm, cztery z nich mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem na rynku, a owoce ich pracy na pewno każdy choć raz widział w telewizji lub internecie. Mowa o domu mediowym Media Group z 25-letnim doświadczeniem, Agencji Reklamowej DSK (10 lat doświadczenia), Fabryce Komunikacji Społecznej (10 lat) i Agencji Mastermind (osiem lat).  Z jakiegoś powodu GUS zdecydował się jednak wybrać agencję z najmniejszym doświadczeniem.

Orlen zaciera ręce

Kampanię Narodowego Spisu Powszechnego przeprowadzi agencja z najmniejszym doświadczeniem - działający od 1,5 roku należący do Orlenu i PZU dom mediowy Sigma Bis, który powstał z inicjatywy prezesa Daniela Obajtka. Za stworzenie i poprowadzenie akcji promocyjnej otrzyma 2 miliony złotych.

Dziennik poprosił o komentarz szefów agencji, które przegrały konkurs, jednak ci nie chcą komentować całej sprawy pod nazwiskiem, ponieważ GUS nie rozstrzygnął do tej pory przetargu dotyczącego radia i telewizji.

- Sigma zaproponowała najniższą kwotę, to 50 tys. zł mniej niż druga od końca agencja. Różnica jest zadziwiająco mała. Nie rozumiem też, dlaczego tak poważna instytucja nie bierze pod uwagę kompetencji i doświadczenia na rynku - powiedział w rozmowie z dziennikiem prezes jednego z domów mediowych.

Komentarza udzieliła także Paulina Sągol ze spółki Sigma Bis. W rozmowie z GW podkreśliła, że "przetarg odbył się zgodnie ze specyfikacją warunków zamówienia".

GUS również zapewnia, że zwycięzca został wybrany zgodnie  z prawem o zamówieniach publicznych, a fakt, że spółka jest powiązana z Orlenem, nie miało żadnego znaczenia.

Podobne artykuły

Jacek Sasin opowiadał o wielkich planach w związku z nowymi inwestycjami w zakresie energetyki

Polska i Świat

Jacek Sasin chwali się imperialnym projektem. Czeka nas rewolucja w energetyce

Czytaj więcej >
PGE Dystrybucja wycięło drzewa z prywatnej działki, teraz umywa ręce

Polska i Świat

PGE Dystrybucja wycięła prywatny las. Trudno teraz wskazać winnego

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa. n/z Tlum pieszych na chodniku w maskach ochronnych.

Polska i Świat

Czwarta fala już w Europie. Pierwsze kraje zaostrzają rygor

Czytaj więcej >
Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe mają być fundamentem nowego pakietu mieszkaniowego

Polska i Świat

SIM nowym pomysł rządu na zapewnienie Polakom dostępu do mieszkań

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 25.06.2020. n/z Walizka pieniedzy.

Polska i Świat

Elektrownia w Ostrołęce to ponad 1,3 mld strat. Ale sami zarabiali na niej 15 tys. zł na głowę

Czytaj więcej >
ZUS z nową wersją bazy danych

Polska i Świat

ZUS dokonał technologicznego transferu. Bazy danych zostały przeniesione

Czytaj więcej >