BiznesINFO.pl
Poczta Polska bije rekordy sprzedaży książek

flickr/tadekk, (CC BY 2.0)

Poczta Polska sprzedaje mnóstwo książek. Duże wzrosty w ostatnich miesiącach

24 Lutego 2021

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Udostępnij:

Poczta Polska sprzedaje coraz więcej książek. Łączna sprzedaż wydawnictw wyniosła 3 mln egzemplarzy. Które książki zostały szczególnie docenione przez czytelników?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile Poczta Polska sprzedała książek

  • Czemu Poczta Polska zawdzięcza tak wysokie wyniki sprzedażowe

  • Jak pandemia wpłynęła na poziomy czytelnictwa

Poczta Polska sprzedaje coraz więcej książek

Poczta Polska sprzedaje coraz więcej książek. Niezaprzeczalnym hitem w kategorii powieści obyczajowych stały się „Podróż Cilki” i „Tatuażysta z Auschwitz” autorstwa Heather Morris, podaje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Największym zainteresowaniem cieszą się jednak książki adresowane do dzieci i młodzieży. Wśród najczęściej kupowanych książek tej kategorii znalazły się: łamigłówki, albumy z naklejkami, kolorowanki oraz kompendia wiedzy z zakresu lingwistyki i matematyki. Jak podaje portal, łączna sprzedaż produktów tej kategorii wyniosła 2 mln egzemplarzy.

Najpopularniejszą i najchętniej kupowaną książką dla dorosłych okazała się m.in. praca zbiorowa pt.: „Polska niezwykła”, będąca przewodnikiem z atlasem, gdzie zebrano najatrakcyjniejsze turystycznie miejsca w kraju. Tak duże zainteresowanie pozycją może wynikać z nałożonych ograniczeń i zamknięcia granic wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa.

Jakie książki docenili Polacy

Jeśli chodzi o literaturę obyczajową, najchętniej kupowanymi książkami były wspomniane „Podróż Cilki” i „Tatuażysta z Auschwitz” autorstwa Heather Morris, podaje portal. To nie pierwszy raz, kiedy te pozycje znalazły się w czołówce tytułów najchętniej nabywanych w sieci dystrybucyjnej Poczty Polskiej. 

Chętnie kupowanymi książkami okazały się te o tematyce kulinarnej, religijnej, bibliografie, a także z dziedziny medycyny naturalnej.

Jak podaje portal, Poczta Polska sprzedała łącznie niemal milion egzemplarzy literatury dla osób dorosłych. Tak dużą sprzedaż Poczta Polska zawdzięcza największej sieci dystrybucyjnej w kraju obejmującej ok. 7 500 placówek. To, jak podaje portal, umożliwiło spółce dotarcie do szerokiego grona klientów, w tym właśnie czytelników.

Epidemia koronawirusa przysłużyła się czytelnictwu

W ubiegłym roku na fali lockdownów książki zaczęło czytać 33 proc. Francuzów. Dla młodego pokolenia był to najpopularniejszy sposób na ograniczenie czasu korzystania z internetu, podaje portal wirtualnemedia.pl. Tak wynika z badania wykonanego na zlecenie Stowarzyszenia Francuskich Wydawców przeprowadzonego przez Instytut Odoxa. Wzrost zainteresowania literaturą dostrzegalny jest także w Polsce.

–  Badania przeprowadzone we Francji wskazują na bardzo ciekawy trend – stwierdziła cytowana przez portal Maria Deskur, szefowa wydawnictwa Burda Książki. – Pandemia sprawiła, że wszyscy mamy do zagospodarowania nadmiar wolnego czasu i młodzi Francuzi nie spędzili go wyłącznie przed ekranem. Sięgnęli po książkę. Przekładając to na grunt Polski, możemy spekulować, że było podobnie - dodała.

Podobne artykuły

Podatek od mięsa lub zakaz jego reklamowania. Spurek o konieczności wprowadzenia zmian

Handel

Mięso niedozwolone w reklamie. Taki zakaz może wejść już niebawem

Czytaj więcej >
RTV EURO AGD mimo lockdownu może sprzedawać

Handel

RTV Euro AGD, Duka czy Black Red White. Część sklepów legalnie ominęła lockdown

Czytaj więcej >
Wikimedia, Mateusz Giełczyński, CC BY-SA 4.0

Handel

Biedronka wprowadza ogromną zmianę w sklepach. Zmieni opakowania swoich produktów

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 28.03.2021. Warszawa N/Z Przedswiateczne zakupy w hipermarkecie Carrefour

Handel

Tesco likwiduje swój program lojalnościowy. Masz czas tylko do końca czerwca

Czytaj więcej >
Biznes Info

Handel

AliExpress w tarapatach. Założyciel musi zapłacić miliardową karę

Czytaj więcej >
Unsplash/Markus Spiske

Handel

Tesco likwiduje hitowy program. Klienci mają czas tylko do 30 czerwca

Czytaj więcej >