Wyszukaj w serwisie
biznes finanse technologie praca handel Eko Energetyka polska i świat
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Uważasz jakiś przepis za uciążliwy? Od teraz możesz poprosić o jego zmianę
Kasper Starużyk
Kasper Starużyk 10.07.2020 02:00

Uważasz jakiś przepis za uciążliwy? Od teraz możesz poprosić o jego zmianę

Przepis
Obraz Michael Schwarzenberger z Pixabay

Przepisy potrafią być uciążliwe, a często różne akty prawne są ze sobą sprzeczne. Do tej pory poza narzekaniem niewiele mogliśmy z tym zrobić. Teraz jednak przedsiębiorcy uzyskali nową możliwość kształtowania rzeczywistości i przepisów prawnych w Polsce, jeśli odprowadzają tu podatki. Ruszyła właśnie platforma do zgłaszania wadliwych paragrafów.

Przepis na świetne prawo

Kancelaria prezydenta poinformowała o uruchomieniu nowej platformy internetowej. Ma ona służyć do zgłaszania przepisów, które naszym zdaniem są uciążliwe. Jak wskazuje KP, strona na której możemy zgłosić swoje zażalenie wobec prawa już działa i dostępna jest po kliknięciu w podświetlony tekst. - Każdy może zgłosić uciążliwy przepis, który według niego należałoby zmienić. Zmiany można zaproponować w kilku kategoriach m.in.: sprawy obywatelskie, podatki, procedury administracyjne, sprawy samorządowe, tarcza antykryzysowa oraz inne - napisano w oświadczeniu kancelarii.

Przepis zgłaszać można za pomocą formularza, w którym prócz wskazania ustawy, która naszym zdaniem nie jest najlepiej zaprojektowanym artykułem, należy podać także dane do kontaktu. Strona umożliwia wgrywanie załączników. Jak wskazuje stopka strony internetowej administratorem danych osobowych jest Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z siedzibą w Warszawie, przy ul. Wiejskiej 10. - Mam nadzieję tutaj na głosy przede wszystkim polskich przedsiębiorców, polskiego biznesu, gdzie są takie momenty, które moglibyśmy przenieść do sieci, które moglibyśmy realizować właśnie za pośrednictwem choćby internetu, po to aby skrócić procedury, aby czasem zrezygnować z obiegu dokumentów, które nie w każdym przypadku są potrzebne, a które przeszkadzają tłumiąc aktywność gospodarczą - tłumaczył Andrzej Duda.