BiznesINFO.pl
Przerwa techniczna w ten weekend w aż 7 bankach

Peakpx

Przerwy techniczne w aż 7 bankach. Klientów czekają w weekend spore utrudnienia

5 Marca 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W ten weekend przerwy techniczne nastąpi w 7 bankach

  • W których bankach przerwy zaczną się już dziś

  • W którym banku przerwa techniczna potrwa najdłużej

Przerwa techniczna w 7 bankach

Weekend to tradycyjnie już czas przerw technicznych w bankach. Tym razem z utrudnieniami (przede wszystkim w usługach bankowości internetowej i aplikacji mobilnej) musza liczyć się klienci aż siedmiu instytucji. W części przypadków prace serwisowe rozpoczną się jeszcze dziś.

To przypadek Banku Pocztowego i EnveloBanku, gdzie pracę serwisowe zaczną się w piątek od 21.35. Mają one potrwać do godziny 3.00 w sobotę. W tym czasie jak podaje serwis Bankier.pl mogą wystąpić przerwy w dostępie do bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej. We wspomnianych godzinach niedostępna będzie również infolinia banków.

Również dziś przerwę techniczną zapowiedział Bank Polskiej Spółdzielczości. W przypadku tej instytucji rozpocznie się ona jednak nieco później niż w przypadku Banku Pocztowego i EnveloBanku, gdyż o godzinie 23.00 i potrwa zaledwie dwie godziny. Miedzy godziną 23.00 a 1.00 niedostępny będzie system bankowości elektronicznej.

W sobotę z przerwami technicznymi muszą się natomiast liczyć klienci Nest Banku a także Alior Banku. [Dalsza część artykułu pod filmem]

[EMBED-11]

Cierpliwością będą musieli się wykazać klienci Nest Banku, gdyż prace serwisowe rozpoczną się o godzinie 0:30 i potrwają do 2.00. W tym czasie niedostępna będzie bankowość internetowa oraz aplikacja mobilna. Na tym jednak nie koniec, gdyż od godziny 2.00 aż do 18.00 systemy bankowości elektronicznej będą funkcjonowały w ograniczonym zakresie. Niedostępny będzie Blik, wykonywanie i otrzymywanie przelewów natychmiastowych, operacje na saszetkach, opcja składania wniosków oraz zarządzenia celami oszczędnościowymi.

To jednak nie wszystko, bowiem z utrudnieniami – na szczęście krótkimi – klienci instytucji muszą liczyć się również w najbliższy poniedziałek. Między godziną 11.00 a 12.00 mogą wystąpić utrudnienia podczas transakcji bezgotówkowych za pomocą karty płatniczej.

Jak wspomniano w sobotę planowana jest również przerwa techniczna w Alior Banku. Rozpocznie się o godzinie 22.00 i potrwa do niedzieli do godziny 9.00. W tym czasie jak podaje Bankier.pl niedostępne będą usługi bankowości internetowej oraz aplikacja mobilna. Bank zastrzega jednak, że czas niedostępności może ulec wydłużeniu. O ewentualnych zmianach Alior Bank ma informować na bieżąco.

Niedzielne przerwy techniczne

De facto w niedzielę przerwa techniczna będzie miała miejsce w Getin Banku. Piszemy „de facto”, gdyż przerwa rozpocznie się w sobotę tuż przed północą. Potrwa ona do niedzieli do 6.30. W tym czasie klienci nie będą mogli skorzystać z usług bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej.

Niedziela upłynie pod znakiem prac serwisowych w Toyota Banku. Będą one miały miejsce w godzinach 7.00 – 21.00. W tych godzinach klienci instytucji napotkają utrudnienia podczas korzystania z bankowości internetowej, mobilnej, a także serwisu telefonicznego i tzw. szybkich płatności.

Podobne artykuły

NFZ podliczył ile będzie kosztować rehabilitacja ozdrowieńców

Polska i Świat

NFZ dokonał kalkulacji. Wiemy, ile kosztuje leczenie po przejściu koronawirusa

Czytaj więcej >
Lockdown dla szkół i przedszkoli prawdopodobnie zostanie przedłużony

Polska i Świat

Lockdown w przedszkolach i żłobkach do przedłużenia. Rząd wysłał klarowny sygnał

Czytaj więcej >
Jacek Sasin opowiadał o wielkich planach w związku z nowymi inwestycjami w zakresie energetyki

Polska i Świat

Jacek Sasin chwali się imperialnym projektem. Czeka nas rewolucja w energetyce

Czytaj więcej >
PGE Dystrybucja wycięło drzewa z prywatnej działki, teraz umywa ręce

Polska i Świat

PGE Dystrybucja wycięła prywatny las. Trudno teraz wskazać winnego

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa. n/z Tlum pieszych na chodniku w maskach ochronnych.

Polska i Świat

Czwarta fala już w Europie. Pierwsze kraje zaostrzają rygor

Czytaj więcej >
Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe mają być fundamentem nowego pakietu mieszkaniowego

Polska i Świat

SIM nowym pomysł rządu na zapewnienie Polakom dostępu do mieszkań

Czytaj więcej >