BiznesINFO.pl
Przerwa techniczna w weekend

Marek Bazak/East News

Przerwy techniczne w 6 bankach. Klienci potrzebują gotówki

12 Marca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Które banki organizują w ten weekend prace serwisowe

  • Dla których klientów przerwa techniczna będzie najdłuższa

  • Na jakie trudności powinni przygotować się użytkownicy

Przerwa techniczna w piątek

Weekendowa przerwa techniczna to już niemal tradycja w bankach obecnych na polskim rynku. Już w piątek 12 marca prace serwisowe przeprowadzi Alior Bank. Portal bankier.pl donosi, że aktualizacja systemu rozpocznie się o godzinie 19:00. Przerwa techniczna, w trakcie której klienci nie będą mogli korzystać z profilu inwestycyjnego, ma zakończyć się ok. 23:00.  

Również w piątek prace serwisowe organizuje Bank Polskiej Spółdzielczości. Między godziną 22:00 a 23:00 użytkownicy mogą napotkać na trudności z zalogowaniem się do bankowości elektronicznej. Piątkowe utrudnienia w dwóch bankach mogą objąć ponad 5 mln klientów.

Przerwa techniczna w sobotę i niedzielę

Z kolei na sobotę prace modernizacyjne zaplanował mBank. Przerwa techniczna ma potrwać od godziny 8:00 do 14:00. Przez sześć godzin użytkownicy nie będą mogli korzystać z systemu eMakler. To już drugi weekend z rzędu, kiedy mBank przeprowadza weekendowe prace serwisowe. W tym tygodniu przerwa techniczna może mieć związek z awarią, która dotknęła eMakler we wtorek 9 marca.

Na utrudnienia powinni przygotować się również klienci PKO Banku Polskiego i Inteligo, których jest w sumie ponad 11 mln. Przerwa techniczna została zaplanowana między północą w sobotę (13 marca) a 12:00 w niedzielę (14 marca). W tym czasie nie będzie dostępna bankowość internetowa i telefoniczna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Co więcej, dodatkowa przerwa techniczna w PKO i Inteligo będzie miała miejsce między północą w sobotę a 6:00 w niedzielę. W tym czasie klienci mogą napotkać trudność w korzystaniu z aplikacji mobilnej IKO, iPKO Biznes mobile oraz przy płatnościach zbliżeniowych z IKO.

Z kolei między 6:00 a 12:00 aktywności za pomocą aplikacji będą ograniczone wyłącznie do wypłacania pieniędzy z bankomatów, płatności w sklepach stacjonarnych oraz online. Warto jednak zwrócić uwagę, że będzie można finalizować transakcje tyko przy użyciu kodu Blik, ponieważ płatności zbliżeniowe zostaną czasowo wyłączone.

Nocna przerwa techniczna z soboty na niedzielę czeka także na osoby, które posiadają konto w ING Banku Śląskim. Między północą a 5:30 klienci mogą mieć trudności w korzystaniu z bankomatów i wpłatomatów. Bank ostrzega, że problemy pojawią się także w płatnościach Blik, „Płać z ING” i kartami w internecie.

Co więcej, wyłączona zostanie usługa wymiany walut w kantorze i przelewów ekspresowych. Czasowo może nie działać także system bankowości internetowej i mobilnej zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych, których według raportu prnews.pl jest łącznie 4,7 mln.

Przerwa techniczna dotknie również użytkowników banku Pekao. Prace serwisowe zostały zaplanowane w nocy z niedzieli na poniedziałek. Miedzy 1:00 a 4:00 klienci nie będą mieli dostępu do aplikacji mobilnej i usług maklerskich.

Pekao przekazuje, że czasowo zostaną wyłączone również płatności kartami debetowymi. Każdy z ponad 5,7 mln klientów powinien zaopatrzyć się w gotówkę, jeśli planuje jakiekolwiek transakcje.

Podobne artykuły

Jacek Sasin opowiadał o wielkich planach w związku z nowymi inwestycjami w zakresie energetyki

Polska i Świat

Jacek Sasin chwali się imperialnym projektem. Czeka nas rewolucja w energetyce

Czytaj więcej >
PGE Dystrybucja wycięło drzewa z prywatnej działki, teraz umywa ręce

Polska i Świat

PGE Dystrybucja wycięła prywatny las. Trudno teraz wskazać winnego

Czytaj więcej >
Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe mają być fundamentem nowego pakietu mieszkaniowego

Polska i Świat

SIM nowym pomysł rządu na zapewnienie Polakom dostępu do mieszkań

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 25.06.2020. n/z Walizka pieniedzy.

Polska i Świat

Elektrownia w Ostrołęce to ponad 1,3 mld strat. Ale sami zarabiali na niej 15 tys. zł na głowę

Czytaj więcej >
ZUS z nową wersją bazy danych

Polska i Świat

ZUS dokonał technologicznego transferu. Bazy danych zostały przeniesione

Czytaj więcej >
Niemcy zablokują plany Polski ws. elektrowni jądrowej?

Polska i Świat

Niemcy nie chcą więcej elektrowni jądrowych w Europie. Plany Warszawy i Paryża mogą być fiaskiem

Czytaj więcej >