BiznesINFO.pl
Przerwy w bankach to już weekendowa tradycja. Tym razem dotyczyć będą 6 instytucji

wikimedia

Przerwa techniczna w wielu bankach. Lepiej przygotuj sobie gotówkę

26 Marca 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W ten weekend przerwy techniczne zaplanowano w 6 bankach

  • W których bankach prace serwisowe zaczną się już dziś

  • Z jakimi utrudnieniami muszą liczyć się klienci

Przerwa w bankach. Utrudnienia już od dziś

Ten weekend to nie tylko zmiana czasu z zimowego na letni (nastąpi ona z soboty na niedzielę, zegarki trzeba będzie przestawić z godziny 2.00 na godzinę 3.00) i nowe obostrzenia wprowadzane w związku ze znaczącym wzrostem zakażeń koronawirusem, ale też tradycyjne przerwy w bankach, jakie na ogół mają miejsce w dni wolne. Na ten weekend prace techniczne zapowiedziało aż sześć instytucji. W niektórych z nich prace techniczne rozpoczną się jeszcze dziś.

Taka sytuacja będzie miała miejsce w Alior Banku. Przerwa techniczna rozpocznie się w piątek o 23.30 i potrwa do soboty do godziny 10.00. W tym czasie jak podaje serwis Bankier.pl, klienci instytucji nie będą mogli skorzystać z serwisów bankowości internetowej, mobilnej, a także systemu inwestycyjnego.

Dokładnie o tej samej porze rozpocznie się dziś również przerwa techniczna w Getin Banku, tyle, że potrwa ona krócej niż w przypadku Alior Banku. Prace serwisowe zakończą się bowiem jutro o 8.00. W ciągu tych 8,5 godzin, klienci banku nie będą mogli skorzystać z bankowości internetowej, a także aplikacji mobilnej.

Pod znakiem przerwy technicznej upłynie sobota w mBanku. Dotyczyć ona będzie jedynie systemów Makler. W godzinach 8.00 – 14.00 klienci nie będą mogli skorzystać z usług domu maklerskiego za pomocą serwisu eMakler.

[EMBED-11]

ING i Nest Bank z przerwami w nocy z soboty na niedzielę

W kilku bankach przerwy techniczne zaplanowano w nocy z soboty na niedzielę.

To przypadek piątego co do wielkości banku w Polsce, czyli ING Banku Śląskiego. Prace techniczne rozpoczną się w sobotę o 23.30, zaś zakończą w niedzielę o 5.30. W tym czasie klienci muszą liczyć się z możliwością wystąpienia utrudnień przy korzystaniu z: bankomatów i wpłatomatów, systemu Moje ING i aplikacji Moje ING, systemu ING Business i jego wersji mobilnej, płatności Blik, przelewów ekspresowych, płatności internetowych za pomocą Płać z ING, płatności 3DSecure (płatności w internecie dokonywane kartami, które są dodatkowo potwierdzane jednorazowym kodem SMS), specjalnego interfejsu PSD2 (funkcje związane z usługą Dodaj konto z innego banku, m.in. podgląd takich kont).

Na tym jednak nie koniec, gdyż jak podaje Bankier.pl klienci mogą mieć również trudności ze składaniem wniosków w Moim ING i przez stronę www (np. o pożyczkę lub konto), składaniem wniosków o subwencję dla firm, aktywacją kart i nadawaniem kodów PIN, zamówieniem karty Mastercard w telefonie, przypisaniem do telefonu karty Mastercard w telefonie, dodaniem karty VISA zbliżeniowa do aplikacji Apple Pay i Google Pay, a także zrobieniem przelewu z rachunku karty kredytowej oraz zastrzeżeniem karty w bankowości internetowej.

W podobnych godzinach - między 23.30 a 3.30 - prace serwisowe przeprowadzi Nest Bank. W tym czasie klienci instytucji nie będą mogli skorzystać z: usług Blik, płatności za zakupy internetowe, przelewów natychmiastowych, doładowań telefonu, możliwości otworzenia nowego konta, opcji złożenia wniosku o wydanie karty, operacji na saszetkach, a także zarządzania celami oszczędnościowymi.

Podczas przerwy technicznej system bankowości internetowej oraz aplikacja mobilna będą działać w trybie przyjmowania zleceń. Klienci nie będą mogli także zasilić rachunku, do którego została wydana karta debetowa lub kredytowa.

Przerwę techniczną w najbliższym czasie zaplanował również Santander Bank Polska. Dojdzie do niej w nocy 27 na 28 marca, czyli w nocy z niedzieli na poniedziałek, miedzy północą a 6.00 rano. Niedostępna w tym czasie będzie bankowość internetowa, aplikacja mobilna oraz bankomaty. Podczas przerwy technicznej nie będzie można wysłać przelewu natychmiastowego

Podobne artykuły

NFZ podliczył ile będzie kosztować rehabilitacja ozdrowieńców

Polska i Świat

NFZ dokonał kalkulacji. Wiemy, ile kosztuje leczenie po przejściu koronawirusa

Czytaj więcej >
Lockdown dla szkół i przedszkoli prawdopodobnie zostanie przedłużony

Polska i Świat

Lockdown w przedszkolach i żłobkach do przedłużenia. Rząd wysłał klarowny sygnał

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/East News

Polska i Świat

Grzywna aż na równowartość 826 tys. zł. Przesunął tylko kilka kamieni, ale nie wiedział ile mają lat

Czytaj więcej >
Jacek Sasin opowiadał o wielkich planach w związku z nowymi inwestycjami w zakresie energetyki

Polska i Świat

Jacek Sasin chwali się imperialnym projektem. Czeka nas rewolucja w energetyce

Czytaj więcej >
PGE Dystrybucja wycięło drzewa z prywatnej działki, teraz umywa ręce

Polska i Świat

PGE Dystrybucja wycięła prywatny las. Trudno teraz wskazać winnego

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa. n/z Tlum pieszych na chodniku w maskach ochronnych.

Polska i Świat

Czwarta fala już w Europie. Pierwsze kraje zaostrzają rygor

Czytaj więcej >