BiznesINFO.pl
Wielkanoc 2021. Zostało już bardzo niewiele czasu na ostatnie zakupy

pexels

Przygotuj się na inne godziny otwarcia sklepów. W Wielkanoc 2021 spore zmiany

3 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

Wielkanoc 2021 już jutro, przygotowania w większości domów na ostatniej prostej. Jeśli jednak odkryłeś, że zabrakło ci majonezu, czy groszku do sałatki jarzynowej, to masz już bardzo niewiele czasu na uzupełnienie braków. Sklepy są dziś bowiem dużo krócej

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dziś sklepy będą zamykane dużo wcześniej niż zwykle

  • Do której będą otwarte Lidl i Biedronka

  • Gdzie będzie można zrobić zaopatrzenie w święta

Wielkanoc 2021 już jutro

Wielkanoc 2021 podobnie jak ta ubiegłoroczna w dobie pandemii i wprowadzonych w związku z nią obostrzeń. Niemniej jednak zdecydowana większość Polaków - choć w węższym niż przed koronawirusem gronie - będzie starała się spędzić te święta zgodnie z tradycją, a ową tradycją jest suto zastawiony stół.

W wielu domach trwają najpewniej gorączkowe przygotowania do Wielkanocy. W trakcie takich przygotowań często okazuje się, że wystąpiły jakieś braki. A to majonezu może okazać się za mało, a to zapomnieliśmy o proszku do pieczenia, czy groszku do sałatki jarzynowej. Na uzupełnienie tychże braków macie jednak już bardzo niewiele czasu.

Choć Wielkanoc 2021 dopiero jutro, to już dziś sklepy są zamykane dużo wcześniej niż zwykle. Mamy do czynienia z sytuacją analogiczną jak w Wigilię, gdy placówki są otwarte na ogół do godziny 13.00.

Właśnie do godziny 13.00 pracują w Wielką Sobotę najpopularniejsze dyskonty jak Biedronka, czy Lidl, ale też Carrefour, Auchan, Kaufland, Netto, Tesco czy Leclerc.

Dłuższe godziny otwarcia mogą obowiązywać w osiedlowych sklepach, które na ogół zamykane są w godzinach 14.00 – 15.00. O tej porze zamykane są dziś również Żabki, choć w tym wypadku decyzję podejmuje właściciel. Bywają sytuacje, że decyduje się on na zamknięcie sklepu np. o 14.00, ale otwiera jeszcze w późniejszych godzinach (np. 18.00 – 21.00).

Żabka umożliwi zrobienie ewentualnych zapasów również jutro. W świąteczną niedzielę jak przypomina Money.pl obowiązują bowiem zasady handlu jak w każdą niehandlową niedzielę, co w praktyce oznacza, że zakupy można zrobić np. na stacjach benzynowych, punktach pocztowych i sklepach w których za ladą stanie właściciel. Podobne zasady obowiązywać będą również w Lany Poniedziałek.

Przypomnijmy, że od ubiegłego roku zakaz handlu w niedzielę obowiązuje w niemal wszystkie niedziele w roku, poza siedmioma wyjątkami do których należy ostatnia niedziela przed Wielkanocą.

O kolejki nietrudno

Jak wspomniano, mamy już niewiele czasu na zrobienie ostatnich świątecznych zakupów. Trzeba się niestety liczyć z kolejkami, a o te nietrudno w związku z wprowadzonymi dokładnie tydzień temu nowymi limitami w sklepach. Przypomnijmy, że w obiektach handlowych do 100 metrów kwadratowych owy limit to 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, zaś w obiektach powyżej 100 metrów kwadratowych to 1 osoba na 20 metrów kwadratowych.

Z przywoływanych już przez nas wyliczeń Money.pl wynika, że przykładowo w Biedronce za sprawą nowych zasad, może przebywać jednocześnie średnio 30 klientów, a to dlatego, ze średnia powierzchnia sklepów tej sieci to  600 metrów kwadratowych. W Lidlu limit ten wynosi 60 osób, czyli dwa razy więcej niż w Biedronce (średnia powierzchnia placówek niemieckiej sieci to 1200 metrów kwadratowych).

Z kolei w Netto może przebywać w tym samym momencie maksymalnie 37 osób, w Carrefourze – 25, w Dino – 20, zaś w Auchanie nawet...500, gdyż większe sklepy tej sieci mierzą nawet 10 tys. metrów kwadratowych.

Podobne artykuły

Unsplash/Markus Spiske

Handel

Tesco likwiduje hitowy program. Klienci mają czas tylko do 30 czerwca

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Sklep Zabka.

Handel

Oreo projektu Lady Gagi wprowadzone przez Żabkę. Sieć chwali się nowym produktem

Czytaj więcej >
Biedronka z hitowym produktem

Handel

Biedronka wypuściła do sprzedaży test na koronawirusa. Klienci wykupili wszystko mimo limitu

Czytaj więcej >
Biedronka rozda własne 500 plus

Handel

Biedronka rozda własne 500 plus. Będzie dotować karty pracowników

Czytaj więcej >
Już nie zrobisz zakupów w sklepach pod szyldem Mila

Handel

Eurocash podjął decyzję. Znika Mila, zostają Delikatesy Centrum

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa, Centrum Handlowe "Atrium Targowek" N/Z Bezpieczne zakupy w godzinach dla seniorow powyzej 60 roku zycia

Handel

Mere otwiera kolejny sklep w Polsce. Największym dyskontom przybywa potężny konkurent

Czytaj więcej >