Do nietypowego zdarzenia doszło w Portugalii w ostatnią niedzielę. W wyniku awarii doszło do wycieku wina z jednej z destylarni w miejscowości Anadia w Portugalii. Rezultatem była dosłownie rzeka trunku spływająca ulicami miasteczka.
Prognozy bazowe Eurostatu nie są zbyt optymistyczne - populacja UE-28 osiągnie 528,6 mln w 2050 r., a następnie zacznie spadać. Odwrotne zjawisko dosięgnie całego świata - światowa populacja będzie znacząco wzrastać - z prawie 7,4 miliarda w 2015 r. do ponad 10 miliardów w 2055 r., a następnie przekroczy 11 miliardów pod koniec stulecia. Europejczyków będzie coraz mniej, za to obywateli Afryki coraz więce.
Paszport covidowy stał się niezbędnym dokumentem dla turystów w Portugalii. Bez odpowiednich dokumentów wizyta w restauracji czy pobyt w hotelu będą niemożliwe. Wszystko z powodu nowych obostrzeń, które wprowadził tamtejszy rząd.Z tego artykułu dowiesz się:Gdzie wymagany jest paszport covidowyJakimi innymi dokumentami można go zastąpićDlaczego Portugalia zaostrzyła reżim sanitarny
Zasiłek ma wspierać osoby bezrobotne, ale tak dużego przelewu niepracujący Portugalczyk się nie spodziewał. Na jego konto wpłynęło prawie 800 tys. euro. Teraz musi ponieść finansowe konsekwencje pomyłki urzędników.Z tego artykułu dowiesz się:Ile wynosi średni miesięczny zasiłek dla bezrobotnych w PortugaliiJaka instytucja przelała gigantyczne pieniądze na konto bezrobotnegoJakie są skutki tej pomyłki
Pozew przeciwko Polsce oraz 32 innym krajom został zainicjowany przez grupę sześciu Portugalczyków, a w ich imieniu złożyła go międzynarodowa organizacja Global Legal Action Network. To pierwsza taka sprawa w historii. Skarga dotyczy polityki "nieprzychylnej klimatowi", która doprowadziła do podniesienia się średniej temperatury powietrza oraz pogorszenia warunków życia w Portugalii. Portal Interia wskazuje także, że pozwane państwa mogły pośrednio przyczynić się do regularnych, pustoszejących ten iberyjski kraj pożarów.
Biedronka, najpopularniejsza sieciówka w Polsce, żegna swojego ojca. Założyciel Jeronimo Martins, firmy, która jest właścicielem sieciówki Biedronka w Polsce, nie żyje. Elisio Alexandre Soares dos Santos, portugalski biznesmen i miliarder umarł w piątek w wieku 84 lat w stolicy Portugalii - Lizbonie. Mężczyzna przez prawie pół wieku budował silną pozycję marki Jeronimo Martins nie tylko w ojczyźnie, ale i za granicą.Elisio Alexandre Soares dos Santos firmę Jeronimo Martins przejął w 1968 roku po swoim ojcu, który umarł rok później. To właśnie jemu marka zawdzięcza rozkwit. Stał na jej czele aż do 2013 roku, kiedy to misję zarządzania firmą pozostawił swojemu synowi, Pedro Soaresowi dos Santos. W trakcie 45 lat zarządzania Jeronimo Martins przekształcił podmiot z niewielkiej firmy sprzedającej przede wszystkim wina i kukurydzę w Lizbonie w wiodące przedsiębiorstwo w ojczyźnie i w Polsce.
Jeronimo Martins, właściciel popularnej w Polsce sieci Biedronka, pod lupą prokuratorów z Portugalii. Śledczy postawili zarzuty korupcji 10 osobom ze spółki. Wśród nich znalazł się Polak, który zajmuje wysokie stanowisko w polskim oddziale grupy Jeronimo Martins. Co ciekawe, śledztwo zostało zapoczątkowane z woli władz firmy.O sprawie, o której czytamy na portalu Bankier.pl, zrobiło się głośno w Portugalii m.in. dzięki tamtejszej telewizji TVI. Jak podają portugalskie media, osoby zatrzymane usłyszały zarzuty korupcji, a także prania burdnych pieniędzy. Tylko dwóch pracowników wysoko postawionych rangą miało przyjąć łapówki o łącznej wartości 1 mln euro.