Wyszukaj w serwisie
biznes finanse technologie praca handel Eko Energetyka polska i świat
BiznesINFO.pl > Praca Dodatkowa

Praca Dodatkowa

mikolaj-wizyta-dom-prezenty
06.12.2023 10:05 Ile kosztuje prywatne spotkanie z Mikołajem? Trzeba się przygotować na spory wydatek

Na wizytę Mikołaja czekają każdego roku tysiące dzieci. Trudno się więc dziwić, że firmy wyszły naprzeciw potrzebom rodziców, szkół, przedszkoli czy firm, oferując na różnorakich portalach ogłoszeniowych spotkania z Mikołajem. Co więcej, teraz nowoczesny darczyńca może też zadzwonić do dziecka lub zobaczyć się z nim online (np. jeśli pociecha jest chora). Ile kosztują takie usługi?

Lokal wyborczy
03.08.2023 21:58 Będą większe pieniądze za pracę w komisji wyborczej. Stawki wyższe o kilkaset złotych

Państwowa Komisja Wyborcza podwyższyła diety dla członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach do Sejmu i Senatu. Ile zarobią i kto może się zgłosić do obsługi tegorocznego głosowania?

sklep-zakupy-ludzie
24.05.2023 12:14 Handel potrzebuje tysięcy rąk do pracy na wakacje. Niektórzy mogą liczyć na nocleg i wyżywienie

Największe sieci spożywcze potrzebują ponad 2 tys. sprzedawców i menedżerów. Biedronka szuka 1 tys. pracowników, a Lidl – 800. Zatrudnienie oferują też Żabka i Aldi. Dziennik Gazeta Prawna (DGP) donosi, że tegoroczna walka o pracownika będzie bardzo zaciekła, bo w gastronomii i branży hotelarskiej braki kadrowe sięgają dziesiątek tysięcy.

pieniądze w portfelu-portfel-banknoty-iberion
14.02.2023 13:50 Nawet 200 zł za godzinę pracy w Walentynki. Niektóre branże przeżywają oblężenie

Walentynki są specyficznym okresem w roku, kiedy niektóre branże mogą liczyć na szczególny wzrost zainteresowania swoimi usługami i produktami. Kwiaciarnie i restauracje notują znacznie wyższe obroty, co przekłada się na wyższe zarobki.W Polsce Walentynki popularność zyskały dopiero w latach 90. XX wieku. Krzysztof Inglot, ekspert ds. rynku pracy, założyciel Personnel Service, mówi, że "walentynki są mocno skomercjalizowane. Wszędzie pojawiają się produkty z symbolem serca, czerwone balony i róże. Święto cieszy się dużą popularnością. Zakupowy szał, ale też zwiększony ruch w restauracjach, kinach czy SPA przekłada się na rynek pracy i zapotrzebowanie na pracowników. Jedni świętują, a inni mają szansę na większy zarobek – informuje portal „Strefa Biznesu”.

EN 01343368 0009
01.02.2023 13:24 Wiceminister MRiPS proponuje zmianę Ustawy o bezrobociu. Będzie większy nacisk na przebranżowienie

Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy została uchwalona w 2004 r. Prace nad Ustawą podjęto w odpowiedzi na wzrost stopy bezrobocia w latach 1999-2004, która najwyższy poziom osiągnęła w 2003 r. i wynosiła 20,7 %. Od uchwalenia Ustawy minęło prawie 20 lat, co może świadczyć o zdezaktualizowaniu się niektórych jej postanowień. W art. 1 ust. 1 Ustawy określono jej podstawowe założenia - zadania państwa w zakresie promocji zatrudnienia, łagodzenie skutków bezrobocia i aktywizację zawodową. Podstawowym celem Ustawy była długofalowa walka z rosnącym bezrobociem. W ciągu prawie 2 dekad efekt ten został osiągnięty, a jak podaje Główny Urząd Statystyczny, stopa bezrobocia w grudniu 2022 r. wyniosła 5,2 %. Polska wraz z Czechami od kilku lat są liderami pod względem najniższej stopy bezrobocia.

pusty portfel
08.01.2023 18:13 Jak dorobić w trudnych czasach oraz gdzie szukać pracy dodatkowej

Cóż, przyszły już trudne czasy i odczuwamy je coraz mocniej, gdy zaglądamy do portfeli. Ceny wokół rosną, ale pensje już nie, więc coraz bardziej się stresujemy i zastanawiamy, co zmienić w naszym życiu, by jakoś przetrwać. Co ograniczyć i jak dorobić w trudnych czasach – oto pytania, które warto sobie zadać.Niby, jak to mawiają, pieniądze leżą na ulicy – trzeba tylko umieć po nie sięgnąć. W internecie roi się więc od pomysłów na dodatkowe zajęcia – copywriting, udzielanie korepetycji, rękodzieło, czy jakaś forma pracy fizycznej – to tylko niektóre z nich. Jest też wiele opcji uzyskania tzw. pasywnego dochodu, jak choćby udostępnienie samochodu jako przestrzeni reklamowej, czy sprzedaż fotografii z prywatnego archiwum do internetowych baz. W trudnych czasach warto też zrewidować aktualne koszty utrzymania i po prostu zrezygnować z usług czy abonamentów, z których nie korzystamy na co dzień.