Aż 75 proc. polskich przedsiębiorstw, jeszcze w tym roku, będzie się starało zwiększyć przychody poprzez ekspansję na rynki zagraniczne. Będzie to możliwe za sprawą sprzedaży przez internet. Tymczasem ponad połowa firm ma plany dotyczące otwierania za granicą sklepów stacjonarnych. To znaczny wzrost w porównaniu do ubiegłego roku.
Popularność towarów z drugiej ręki mocno rośnie, mimo to sklepów second-hand od lat ubywa, pisze “Rzeczpospolita”. Sprzedaż przeniosła się do internetu.
Jak donosi “Puls Biznesu” resort finansów chce kontrolować obroty e-commerce i wyłapywać nieopodatkowane wpływy do kasy państwa. Platformy do sprzedaży internetowej będą przekazywać fiskusowi dane o sprzedaży.
20 września portal Allegro poinformował o nowej opłacie. Będzie ona dotyczyć każdej oferty transakcji zakończonej sprzedażą, także tej prowadzonej przez konta zwykłe.
Zakup na Allegro lub innym sklepie internetowym czy zawarcie umowy z operatorem telewizji cyfrowej przez telefon – to przykłady umów zawartych na odległość. Jak możemy od nich odstąpić? Dokonywanie zakupów na odległość jest coraz popularniejsze. Zwłaszcza teraz, gdy koronawirus stanowi realne zagrożenie, a restrykcje dotykają coraz więcej sklepów. Warto więc wiedzieć, z czym wiąże się umowa zawarta na odległość i w jaki sposób z niej ewentualnie zrezygnować.
Wielu przedsiębiorców chcących sprzedawać swoje towary lub usługi przez internet, trafia na Allegro. O czym należy pamiętać korzystając z tej platformy?Założenie własnego sklepu on-line generuje koszty. Trzeba bowiem zapłacić osobie, która wykona stronę internetową zawierającą odpowiednie narzędzia, wykupić miejsce na serwerze, a także ponieść koszty reklamy. Chcąc sprzedawać na Allegro, nie trzeba posiadać własnej strony internetowej, ale nie oznacza to, że korzystanie z serwisu jest bezpłatne.