Wakacje jak nieprzyjemna niespodzianka. W łatwy sposób stracisz odszkodowanie
Zadośćuczynienie za nieudane wakacje to jedna z mroczniejszych stron spędzania urlopu poza granicami kraju. O odszkodowanie lub zadośćuczynienie można się starać, ale należy pamiętać o ważnych rzeczach, aby pieniądze nie przeszły nam koło nosa.
Z tego artykułu dowiesz się:
-
Czym jest zadośćuczynienie
-
Czy można uzyskać je za nieudane wakacje
-
Jakie aspekty mogą być kluczowe
Zadośćuczynienie za nieudane wakacje
Zadośćuczynienie i odszkodowanie to dwie różne rzeczy, których można domagać się od biura podróży za nieudane wakacje. Gdy odszkodowanie służy do naprawienia szkody majątkowej, zadośćuczynienie to rekompensata za doznaną krzywdę wyrządzoną w trakcie nieudanych wakacji.
Określenie kwoty odszkodowania lub zadośćuczynienia nie jest łatwym zadaniem. Prawnicy podkreślają, że z pomocą może przyjść Karta Frankfurcka, a także linia orzecznicza sądów.
Wysokość zadośćuczynienia może wahać się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wszystko uzależnione jest od różnic wynikających z oferty, a stanu faktycznego. Jak zatem udowodnić uchybienia i otrzymać pieniądze?
Zadośćuczynienie możliwe pod kilkoma warunkami
Dziennik "Rzeczpospolita" tłumaczy, że wszelkie uwagi do wycieczki należy zgłosić już w trakcie jej trwania. Może to być m.in. zła odległość od plaży, wspólna łazienka, brak klimatyzatora itp.
W sprawie o zadośćuczynienie, jak w każdej innej, ważne są dowody. Mogą to być paragony dokumentujące poniesione koszty mające być po stronie organizatora wycieczki, ale także zeznania innych wczasowiczów i zdjęcia pokoju oraz innych pomieszczeń w hotelu.
W kwestii wybierania biur podróży warto jest korzystać z tych znanych i pewnych marek na rynku. Należy również uważać, bowiem niektóre oferty mogą stanowić czyste oszustwo.
Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl