Niesamowite, w Watykanie doszło zaskakującego wydarzenia. Można mówić wręcz o cudzie
Watykan w centrum zainteresowania
Watykan znalazł się całkiem niedawno w centrum zainteresowania mediów ze względu na tamtejsze afery finansowe związane z gospodarowaniem pieniędzmi Stolicy Apostolskiej. Niedawno oczy mediów ponownie zwróciły się ku Watykanowi.
Wszystko za sprawą słów papieża Franciszka wypowiedzianych w filmie dokumentalnym "Francesco". Papież stwierdził, że trzeba stworzyć takie przepisy prawa, aby uwzględniały także związki partnerskie. - W ten sposób związki homoseksualne będą prawnie chronione. Będę tego bronił, powiedział.
Reakcja na słowa Ojca Świętego spotkała się z ogromnym zdziwieniem części Kościoła Katolickiego i jednocześnie ciepłym przyjęciem ze strony społeczności LGBT. - Kolejny raz cieszymy się ze słów papieża, bo już wcześniej Franciszek wielokrotnie udowadniał, że jest z ludźmi LGBT+. Doceniamy to wsparcie. Niestety nie oznacza ono zmian w nauce Kościoła [...], skomentował w rozmowie z Gazetą Wyborczą Paweł Cieślik z Fundacji Wiara i Tęcza i dodał, że jest to prywatne zdanie papieża.
Watykan słynie nie tylko z kontrowersji, ale także ogromnej tajemnicy. Stolica Piotrowa bardzo często staje się miejscem akcji wielu filmów oraz książek oscylujących na granicy horroru i thrillerów. Przypomnijmy, że Watykan stał się bohaterem takich filmów jak "Taśmy Watykanu" czy "Anioły i demony". Historia watykańskiego cudu także może stać się przedmiotem filmowego scenariusza.
1 . Od wtorku nowe przepisy. Na zwolnienie z podatku załapie się znacznie więcej Polaków 2 . Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje 3 . Seniorzy zostaną z niczym. Sejm zadecydował, że dodatkowe pieniądze na pandemię nie będą potrzebne
Watykan może mówić o cudzie
Watykan to także miejsce ogromnych cudów, o których głośno jest na całym świecie. Jak się okazuje, wszystko związane jest z ekshumacją szczątek Jose Gregorio Hernandeza, wenezuelskiego lekarza, który zyskał przydomek "lekarza ubogich".
Proces kanonizacyjny Jose Gregorio Hernandeza rozpoczęto w 1949 r., natomiast w 1986 r. Jan Paweł II nazwał go czcigodnym uznając jego heroiczne czyny. W 2019 r. proces beatyfikacyjny został wznowiony.
Jose Gregorio Hernandez został uznany za świętego przez papieża Franciszka w czerwcu 2019 r. Ojciec Święty beatyfikował lekarza po cudzie przypisywanym mu przez Kościół Katolicki w San Fernando de Apure, w którym dziewczyna wyzdrowiała z rany postrzałowej. Leczył on także osoby chore w trakcie pandemii grypy hiszpańskiej.
- Modlimy się dziękujemy za Wenezuelę, za wszystkie jej problemy, za cały świat, za pokój i braterstwo. Niech służba Jose Gregorio będzie tym, co pobudzi nas do większej solidarności i pojednania się wszystkich Wenezuelczyków, powiedział cytowany przez Wirtualną Polskę, kardynał Baltazar Porras. Relikwie świętego zostaną przekazane Wenezueli.