Wiceminister MRiPS: potrzebna pilna zmiana ustawy o bezrobociu. Rząd ma nowe propozycje
Bezrobocie w Polsce jest w tej chwili na tak niskim poziomie, że wiceminister Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej uważa, że nie ma już potrzeby tworzenia dodatkowych funduszy na walkę z tym zjawiskiem.
Nowe pomysły na inwestowanie pieniędzy
Podczas dzisiejszej prezentacji raportu o reskillingu, wiceminister informowała również, że pieniądze z Funduszu Pracy będą przekierowywane bardziej na zwiększanie aktywności zawodowej kobiet po urlopach macierzyńskich wracających na rynek pracy i przebranżowienie ludzi.
Ze względu na to, że bezrobocie w Polsce jest niskie, pieniądze które dotychczas były inwestowane w walkę z nim, zostaną od tej pory przeznaczone na procesy doszkalania i zwiększania kompetencji zawodowych.
„Znam Future Collars od lat i podziwiam Panie szczególnie w zakresie wspierania edukacji kobiet. Kobiety w Polsce konsekwentnie walczą o prawa. Jesteśmy w czołówce, nie musimy nikogo gonić. Jestem matką maturzysty. Nie wiem jaki zawód bym mu doradziła.” - mówiła podczas konferencji prasowej Barbara Socha, wiceminister MRiPS.
- Reskilling daje poczucie wolności. Jeśli po kilku latach poczuję impuls do zmiany, dzięki takim możliwościom jestem w stanie coś zmienić. To dobra informacja dla ludzi, którzy chcą coś zmienić. Polityka UE= long-life learning(uczenie się przez cała życie). My chcemy doszkalać i to nie tylko kobiety - dodała wiceminister Socha.
Warto wspomnieć, że ustawa o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu jest z 2004 r. i się zdeaktualizowała od tego czasu. Wymaga zmian.