BiznesINFO.pl
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/Z Sklep sieci "Zabka" otwarty na stacji Szwedzka metra warszawskiego linii M2

East News, Zofia i Marek Bazak

Żabka wycofa foliowe torby. Papierowe będą jednak płatne

6 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Żabka rezygnuje z foliowych reklamówek na rzecz papierowych. Sęk w tym, że za każdą eko-torebkę trzeba będzie zapłacić. Od kiedy klienci mogą spodziewać się zmian i ile zapłacą za jedną torebkę?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego Żabka wycofuje się z plastikowych torebek

  • Kiedy sieć sklepów wprowadzi zmiany

  • Ile klienci zapłacą za papierowe torby

Żabka staje się eko

Żabka od dłuższego czasu stawia na ekologię. Aktualnie firma inwestuje pieniądze w ogromne centrum logistyczne znajdujące się w Radzyminie pod Warszawą. Będzie ono w pełni zautomatyzowane i przyjazne środowisku.

"W nowym centrum logistycznym Żabki zastosowany zostanie szereg rozwiązań, dzięki którym obiekt będzie spełniał funkcje logistyczne przy zachowaniu dbałości o niską emisję CO2 do atmosfery. Budynek będzie zasilany zieloną energią z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja skorzysta także ze specjalnej kostki i wież antysmogowych oraz systemu wody szarej dla zwiększenia efektywności jej zużycia" - informuje Żabka w komunikacie prasowym.

Żabka także od roku edukuje społeczeństwo jak segregować odpady. Sieć wprowadziła na opakowaniach marki własnej oznaczenia dotyczące tego, jak zagospodarować zużyte opakowania.

Portal wiadomoscihandlowe.pl poinformował, że Żabka rezygnuje także z toreb foliowych i plastikowych. Od 21 marca klienci sieci sklepów będą mogli skorzystać z toreb papierowych, a za każdą z nich zapłacą 9 groszy.

[EMBED-11]

Żabka stawia na torby papierowe

"Chcemy uświadamiać klientów już w trakcie zakupów, a w efekcie budować dobre nawyki ekologiczne, w tym nawyk robienia zakupów z własnymi torbami. Wierzymy, że dzięki tego typu działaniom zyskamy zadowolonych klientów oraz pozwolimy naszej planecie odetchnąć od dużej ilości zalegających odpadów" - zaznacza sieć sklepów.

Żabka odchodzi nie tylko od plastikowych toreb na zakupy, ale także o tzw. zwijek, w które najczęściej pakujemy warzywa i owoce. Sieć potwierdza, że planuje w 100 proc. pozbyć się plastikowych toreb ze swoich sklepów.

Decyzja o postawieniu na papierowe torby wypłynęła od zarządu i wszyscy franczyzobiorcy muszą się do niej dostosować. Żabka podkreśla, że decyzja pozwoli jej uniknąć opłaty recyklingowej.

Żabka to polska sieć mikrosklepów działająca w modelu franczyzowym. Przez lata działalności ugruntowała swoją pozycję lidera segmentu modern convenience. Żabka w swoim modelu stawia na bliskość i wygodę klientów.

Podobne artykuły

Podatek od mięsa lub zakaz jego reklamowania. Spurek o konieczności wprowadzenia zmian

Handel

Mięso niedozwolone w reklamie. Taki zakaz może wejść już niebawem

Czytaj więcej >
RTV EURO AGD mimo lockdownu może sprzedawać

Handel

RTV Euro AGD, Duka czy Black Red White. Część sklepów legalnie ominęła lockdown

Czytaj więcej >
Wikimedia, Mateusz Giełczyński, CC BY-SA 4.0

Handel

Biedronka wprowadza ogromną zmianę w sklepach. Zmieni opakowania swoich produktów

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 28.03.2021. Warszawa N/Z Przedswiateczne zakupy w hipermarkecie Carrefour

Handel

Tesco likwiduje swój program lojalnościowy. Masz czas tylko do końca czerwca

Czytaj więcej >
Biznes Info

Handel

AliExpress w tarapatach. Założyciel musi zapłacić miliardową karę

Czytaj więcej >
Unsplash/Markus Spiske

Handel

Tesco likwiduje hitowy program. Klienci mają czas tylko do 30 czerwca

Czytaj więcej >