BiznesINFO.pl
Żabka rośnie w siłę. Otwiera 7 tys. sklep.

Marco Verch, CC BY 2.0

Żabka otworzyła swój 7000. sklep. Za 2 lata będzie największą siecią handlową w Polsce

27 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Żabka otworzyła 7-tysięczny sklep w Polsce. Z usług nowej Żabki mogą skorzystać mieszkańcy miejscowości Biecz, zwanej "Perłą Podkarpacia". Sieć sklepów podkreśla, że staje się coraz bardziej lokalną, a nowa placówka będzie prowadzo

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czemu sklep w Bieczu jest wyjątkowy

  • Dlaczego Żabka stawia na franczyzobiorców

  • W jaki sposób Żabka będzie się rozwijać

Żabka stawia na franczyzobiorców

Żabka to jedna z najbardziej popularnych sieci sklepów wśród klientów w Polsce, a jednocześnie jedna z najszybciej rozwijających się. Obecnie Żabkę możemy zobaczyć praktycznie wszędzie, dlatego tym bardziej dziwi fakt, że sklepu nie było w Bieczu.

Otwarty 7-tysięczny sklep Żabki w Bieczu to prawdziwa gratka - wnętrze sklepu nawiązuje do zabytkowej architektury miasta oraz iście królewskiej historii. W miasteczku nazywanym "Perłą Podkarpacia" rezydował m.in.: Władysław Jagiełło wraz z królową Jadwigą.

- Cieszę się, że mój sklep otworzyłam w Bieczu, ponieważ w tych okolicach się wychowałam, mam tu rodzinę, przyjaciół i wszystko, co kocham. To moja mała ojczyzna, którą ciężko byłoby mi opuścić. Wcześniej pracowałam w cukierni, ale myślałam o własnym biznesie, by wreszcie być na swoim. Planuję prowadzić rodzinny sklep - mówi cytowana w komunikacie Żabki Anna Pilch, franczyzobiorczyni sklepu.

Żabka od dłuższego czasu w swojej strategii stawia na franczyzobiorców, których wciąż przybywa. Sieć sklepów podkreśla, że cały czas wprowadza innowacyjne rozwiązania tak, aby pomagać swoim partnerom rozwijać biznes i jednocześnie zwiększać obroty placówek.

Żabka otwiera 7-tysięczny sklep

- Pandemia pokazała jak ważne jest wsparcie franczyzobiorców w prowadzeniu biznesu przez sieć taką jak Żabka, które pozwala stabilnie kontynuować biznes na lokalnym rynku i nadal, mimo trudności, rozwijać przedsiębiorczość w Polsce. Obecnie nasza sieć to ponad 5 600 lokalnych przedsiębiorców, prowadzących 7000 sklepów w całej Polsce, w których łącznie zapewnionych jest ok. 25 000 miejsc pracy - mówi Tomasz Suchański, Prezes Zarządu Żabka Polska.

Sieć Żabka wciąż bardzo dynamicznie się rozwija. "W 2020 roku otworzyła sklepy aż w 78 miastach, gdzie wcześniej nie było Żabki. Są wśród nich m.in.: Gostycyn (woj. kujawsko-pomorskie), Parzęczew (woj. łódzkie), Stryszawa (woj. małopolskie), Latchorzew (woj. mazowieckie), Skorogoszcz (woj. opolskie), Przechlewo (woj. pomorskie) czy Cięcina (woj. śląskie)" - napisano w komunikacie.

Możliwość pracy pod szyldem Żabki jest doskonałą okazją do rozwinięcia swoich skrzydeł w biznesie. Sieć podkreśla, że franczyzobiorca otrzymuje możliwość pracy pod znaną marką czy gwarancję przychodu podstawowego w wysokości 16 tys. zł przez pierwsze 12 miesięcy działalności.

- Wspieramy lokalną przedsiębiorczość i oferujemy w ramach współpracy franczyzowej możliwość prowadzenia własnego biznesu pod znaną marką, z pełnym wsparciem logistycznym, technologicznym i marketingowym. Dodatkowo, co szczególnie ważne w czasie pandemii, gwarantujemy pomoc w wielu obszarach funkcjonowania biznesu, a każdą placówkę wyposażamy bezpłatnie w środki dezynfekcyjne, maseczki czy rękawiczki, aby klienci i sprzedawcy czuli się bezpiecznie - tłumaczy Adam Manikowski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający Żabka Polska.

Żabka cały czas stara się rozwijać o czym świadczy m.in.: budowa w pełni zautomatyzowanego obiektu k. Radzymina pod Warszawą oraz wdrażanie proekologicznych rozwiązań. Do tego ostatniego zostaną zaangażowani nie tylko franczyzobiorcy czy pracownicy, ale również klienci. Sieć chce pokazać, że mały krok dla człowieka to ogromny postęp dla środowiska.

Podobne artykuły

Podatek od mięsa lub zakaz jego reklamowania. Spurek o konieczności wprowadzenia zmian

Handel

Mięso niedozwolone w reklamie. Taki zakaz może wejść już niebawem

Czytaj więcej >
RTV EURO AGD mimo lockdownu może sprzedawać

Handel

RTV Euro AGD, Duka czy Black Red White. Część sklepów legalnie ominęła lockdown

Czytaj więcej >
Wikimedia, Mateusz Giełczyński, CC BY-SA 4.0

Handel

Biedronka wprowadza ogromną zmianę w sklepach. Zmieni opakowania swoich produktów

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 28.03.2021. Warszawa N/Z Przedswiateczne zakupy w hipermarkecie Carrefour

Handel

Tesco likwiduje swój program lojalnościowy. Masz czas tylko do końca czerwca

Czytaj więcej >
Biznes Info

Handel

AliExpress w tarapatach. Założyciel musi zapłacić miliardową karę

Czytaj więcej >
Unsplash/Markus Spiske

Handel

Tesco likwiduje hitowy program. Klienci mają czas tylko do 30 czerwca

Czytaj więcej >