ZUS zmienia godziny otwarcia od 1 lipca. Zakład ma działać dłużej
Normalność wraca, również do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Państwowy ubezpieczyciel podaje w komunikacie, że w związku z poprawą sytuacji epidemiologicznej w Polsce od 1 lipca wydłuża godziny pracy. ZUS zachęca jednocześnie, by w miarę możliwości załatwiać swoje sprawy zdalnie.
Z tego artykułu dowiesz się:
ZUS informuje o wydłużeniu godzin pracy
Kiedy Zakład będzie pracował dłużej
Jakie ZUS wprowadził ułatwienia dla osób głuchych i niewidomych
ZUS wydłuża godziny pracy
Normalność wraca, również do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W wydanym komunikacie ZUS informuje, że w związku z poprawą sytuacji epidemiologicznej w Polsce od 1 lipca wydłuża godziny pracy.
Ściśle mówiąc, ZUS przywraca dawne godziny pracy w poniedziałki. W tym dniu sale obsługi klientów tak jak w przeszłości będą otwarte do godz. 18.00.
- Przedłużone godziny pracy to możliwość osobistego załatwienia swoich spraw u nas dla tych osób, które są aktywne zawodowo i wcześniej przyjść do nas nie mogą – podkreśla cytowana w komunikacie Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.
Kowalska-Matis zachęca jednocześnie do tego, by w miarę możliwości załatwiać swoje sprawy drogą online. Można to uczynić poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.
Jesienią zeszłego roku ZUS wprowadził możliwość e-wizyt, czyli wideorozmów z ekspertem ZUS, które można umówić na stronie internetowej państwowego ubezpieczyciela.
By taka rozmowa była możliwa potrzebny jest komputer z kamerą lub smartfon, a także dokument potwierdzający tożsamość ( należy go pokazać do kamery podczas wideorozmowy).
Ułatwienia dla osób głuchych i niewidomych
ZUS przypomina w komunikacie, że osoby głuche i niedosłyszące mogą umawiać się na rozmowę wideo przez internet w języku migowym PJM. By to zrobić należy zarezerwować e-wizytę na stronie ZUS, a następnie wybrać „umów e-wizytę”, zaś później „umów e-wizytę w języku migowym (PJM)”. W następnym kroku należy wskazać temat wideorozmowy, a także wybrać jej termin.
E-wizytę mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące (na stronie e-wizyt zastosowane są kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.).
W e-wizycie - jak przypomina ZUS - może uczestniczyć również udział opiekun faktyczny lub prawny (obecność takiej osoby należy zaznaczyć na etapie rezerwacji). W sytuacji, gdy klient ma pełnomocnictwo, które jest zarejestrowane w ZUS może także odbyć e-wizytę w imieniu innej osoby.
Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]