BiznesINFO.pl Handel Astronomiczne kwoty za figurki z Kinder Niespodzianek. Za unikat można dostać ponad 50 tys. zł
Flickr / CC 2.0

Astronomiczne kwoty za figurki z Kinder Niespodzianek. Za unikat można dostać ponad 50 tys. zł

7 lutego 2023
Autor tekstu: Maria Gil-Sobczyk

Okazuje się, że ukryte w czekoladowym jajku figurki mają sporą wartość dla kolekcjonerów. Na aukcjach zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku zdarzają się oferty zakupu za 180 euro (przeszło 800 zł) w przypadku figurek z serii z Asterixem, po nawet 12 tys. euro (ponad 50 tys. zł) za najstarsze modele przedstawiające Smerfy — donosi serwis dlahandlu.pl.

Kolekcjonerzy płacą krocie za figurki z Kinder Niespodzianek

Historia Kinder Niespodzianek sięga 1974 roku. Od tego czasu nieprzerwanie cieszą się one ogromną sympatią dzieci i dorosłych. Dziennikarze serwisu dlahandlu.pl sprawdzili, ile warte są najbardziej unikatowe figurki znalezione w czekoladowych jajkach.

Okazuje się, że za najcenniejsze uchodzą Smerfy, które po raz pierwszy wypuszczono na rynek w takiej formie w 1979 roku. Kolekcjonerzy są skłonni zapłacić najwyższe sumy za następujące modele Smerfów: stróża nocnego, fletowego i próżności. N ocny Smerf z latarnią może kosztować nawet 12 tys. euro (ponad 50 tys. zł) , o ile został wykonany ze specjalnego niebieskiego twardego plastiku, na którym namalowano spodnie i czapkę.

To właśnie od sposobu wykonania figurek oraz zakresu dostępności na rynku kolekcjonerskim zależy końcowa cena. W 2021 roku sprzedano Smerfa z fletem za 5 tys. euro. Tak wysoką cenę warunkował fakt, iż była to figurka z granatowym malowaniem i żółtym instrumentem. Za 4 tys. euro można znaleźć oferty sprzedaży ciemnoniebieskiego Smerfa ze srebrnym lustrem, z kolei figurka sprzed serii, powstała z podstawowego niebieskiego materiału, to koszt rzędu minimum 3 tys. euro.

Okazuje się, że w Polsce największą popularnością kolekcjonerów również cieszą się Smerfy. Ogłoszenie ze sprzedażą jednej z takich figurek znajduje się na serwisie Allegro już od dwóch miesięcy. Przedmiot wystawiono za 700 zł.

Poza Smerfami krocie można też zarobić za krasnoluda „Ferdi Fallobst” wykonanego z ciemnego materiału bazowego. Kosztuje on między 2 a 3,5 tys. euro. Z kolei za model znanego z bajek bohatera — Asterixa — można otrzymać 180 euro, a za figurkę Pumuckl — ok. 100 euro.

Obserwuj nas w
autor
Maria Gil-Sobczyk

Redaktor Biznesinfo, copywriter i korektor językowy. W poprzednich latach dziennikarz Grupy KRN Media oraz specjalista ds. mediów społecznościowych. Ukończyła studia magisterskie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Szczególnie interesują ją tematy społeczne i gospodarcze, pilnie śledzi zmiany dotyczące rynku nieruchomości i finansów. Prywatnie pasjonują ją podróże, górskie wędrówki i cukiernicze rewolucje dokonywane we własnej kuchni.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: Dariusz.dziduch@iberion.pl
biznes finanse technologie praca handel Eko Energetyka polska i świat