BiznesINFO.pl
Hubert Hurkacz wygrał turniej w Miami

mpi04/MediaPunch via www.imago-images.de/Imago Sport and News/Ea

Ile zarobił Hubert Hurkacz za zwycięstwo w Miami? Nagrody były niższe niż w ubiegłych latach

5 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile zarobił Hubert Hurkacz

  • Jaka była nagroda pieniężna dla zwycięzców w ubiegłych latach

  • Co na temat zmniejszenia puli nagród uważają tenisiści

Hubert Hurkacz najlepszy w Miami. Największy sukces w karierze

Hubert Hurkacz wygrał turniej Miami Masters 1000, pokonując w finale Włocha Jannika Sinnera (7:6 (4), 6:4). Jednak 24-letni tenisista z Wrocławia całe zawody może zaliczyć do udanych. We wcześniejszych rundach Hubert Hurkacz wygrał m.in. z Stefanosem Tsitsipasem, obecnie piątą rakietą na świecie. W półfinale zdeklasował Andrieja Rublowa, który plasuje się na ósmym miejscu w rankingu WTA.

Wygrana w Miami to największy sukces w karierze Polaka. Wcześniej Hubert Hurkacz wygrał turnieje w Winston-Salem (2019) i Delray Beach (2021), jednak były to imprezy niższej rangi (ATP 250). Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Hubert Hurkacz awansuje na najwyższe miejsce w ogólnym rankingu w całej swojej karierze - będzie notowany na 16. pozycji.

Poza tym Hubert Hurkacz jest pierwszym męskim tenisistą z Polski, który wygrał turniej ATP 1000 w grze pojedynczej. Portal sportowefakty.pl donosi, że w 2017 r. w Miami triumfował wprawdzie Łukasz Kubot, ale w parze z Marcelo Melo. W 2012 r. w grze pojedynczej kobiet zwyciężyła Agnieszka Radwańska.

Ile zarobił Hubert Hurkacz? Znacznie mniej niż jego poprzednicy

ATP Masters w Miami to jedna z najbardziej prestiżowych imprez tenisowych tuż po Wielkich Szlemach. Dlatego też poza szklanym trofeum Hubert Hurkacz może także liczyć na pokaźną nagrodę pieniężną.

Na jego konto wpłynęło 300 110 dolarów, czyli ponad 1,17 mln zł. Jednak w poprzednich latach nagrody dla zwycięzców były ponad czterokrotnie wyższe. Onet podaje, że zwycięzca turnieju w 2019 r. - Roger Federer, otrzymał 1,354 mln dolarów. Rok wcześniej John Isner zainkasował 1,340 mln dolarów.

Dlaczego Hubert Hurkacz zarobił mniej? W tym roku organizatorzy postanowili zmniejszyć pulę nagród z uwagi na pandemię z 16,7 mln dolarów do 6,68 mln dolarów. Głos w tej sprawie zabrał zwycięzca turnieju z 2018 r. - John Isner.

„ATP to zepsuty system. Zawodnicy i turnieje są „partnerami” i muszą działać razem, a cięcia puli nagród o 60 proc. i cięcia dla mistrzów o 80 proc. za jedno z najważniejszych sportowych wydarzeń, które jest transmitowane w TV, ma sponsorów i dochody z gier hazardowych, nie jest partnerstwem w ogóle”, czytamy we wpisie amerykańskiego tenisisty na Twitterze.

Po tych słowach wylała się na niego fala krytyki. Portal tennisuptodate.com podaje, że John Isner tłumaczył się później ze swojej wypowiedzi, zaznaczając, że miał na myśli wyłącznie brak transparentności po stronie organizatorów Miami Open.

- Myślę, że niektórym zawodnikom nie chodzi tak bardzo o nagrody pieniężne. [] Być może winna jest struktura turnieju. Gracze chcieli by mieć większą wiedzę, dlaczego podejmowane są konkretne decyzje - przekonywał Isner.

Triumf Huberta Hurkacza to jednak nie koniec tenisowych emocji w czasie Wielkanocy. Dzisiaj na kortach w Charleston pojawią się Magda Linette i Magdalena Fręch.

Podobne artykuły

Jacek Sasin opowiadał o wielkich planach w związku z nowymi inwestycjami w zakresie energetyki

Polska i Świat

Jacek Sasin chwali się imperialnym projektem. Czeka nas rewolucja w energetyce

Czytaj więcej >
PGE Dystrybucja wycięło drzewa z prywatnej działki, teraz umywa ręce

Polska i Świat

PGE Dystrybucja wycięła prywatny las. Trudno teraz wskazać winnego

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa. n/z Tlum pieszych na chodniku w maskach ochronnych.

Polska i Świat

Czwarta fala już w Europie. Pierwsze kraje zaostrzają rygor

Czytaj więcej >
Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe mają być fundamentem nowego pakietu mieszkaniowego

Polska i Świat

SIM nowym pomysł rządu na zapewnienie Polakom dostępu do mieszkań

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 25.06.2020. n/z Walizka pieniedzy.

Polska i Świat

Elektrownia w Ostrołęce to ponad 1,3 mld strat. Ale sami zarabiali na niej 15 tys. zł na głowę

Czytaj więcej >
ZUS z nową wersją bazy danych

Polska i Świat

ZUS dokonał technologicznego transferu. Bazy danych zostały przeniesione

Czytaj więcej >