Kolejne fale zachorowań pewne, wsparcie dla małych firm też. Minister potwierdza
Internet może uchronić firmy przed negatywnymi skutkami ewentualnych kolejnych fal pandemii koronawirusa - powiedziała podczas Samorządowego Kongresu Gospodarczego w Lublinie Olga Semeniuk. Wiceminister rozwoju, pracy i technologii zapowiedziała, że jeszcze w tym roku przeznaczone zostaną pieniądze m.in. na rozwój cyfryzacyjny przedsiębiorstw czy szkolenia z zakresu e-commerce.
Z tego artykułu dowiesz się:
Na jakie działania firmy dostaną w tym roku pieniądze
O ile lat za sprawą pandemii przyspieszył proces cyfryzacji polskich firm
Ilu Polaków korzysta obecnie z profilu zaufanego
Firmy dostaną pieniądze. Wsparcie m.in. na rozwój cyfryzacyjny
Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk wzięła udział w Samorządowym Kongresie Gospodarczym organizowanym w Lublinie.
Z wystąpienia wiceszefowej resortu rozwoju, pracy i technologii, którego szczegóły relacjonuje Polska Agencja Prasowa, wynika, że pandemia przyniosła również pozytywy dla polskich firm. Jakie? Przyspieszenie procesu transformacji cyfrowej i to - według Semeniuk - o dekadę.
Wiceminister podkreślała, że zadaniem rządu są działania mające na celu dostosowanie małych i średnich przedsiębiorstw do tego, aby nadrabiały zaległości dotyczące przenoszenia swojej działalności do sieci.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Semeniuk podkreśliła, że internet pozwoli polskim firmom uchronić się przed negatywnymi skutkami kolejnych fal pandemii.
Przypomnijmy, że w środowym wywiadzie dla Radia Plus minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że czwarta fala pandemii może dotrzeć do Polski już w sierpniu. To jakie przyniesie konsekwencje zależeć będzie w dużej mierze od liczby szczepień w naszym kraju.
Wiceminister rozwoju, pracy i technologii - jak podaje PAP - zapowiedziała, że jeszcze w tym roku firmy otrzymają pieniądze - w ramach małych grantów - na rozwój cyfryzacyjny, zakup sprzętu, czy szkolenia z zakresu e-commerce.
Cyfryzacja przyspieszyła nie tylko w firmach
Pandemia - jak mówiła podczas wydarzenia wiceszefowa resortu rozwoju, pracy i technologii - przyspieszyła nie tylko cyfryzację przedsiębiorstw, ale też administracji.
Semeniuk przywołała dane z których wynika, że przed pandemią z profilu zaufanego korzystał ok. 1 mln Polaków, podczas gdy obecnie jest to blisko 14 mln osób.
Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]