BiznesINFO.pl
Empik podwyższa ceny po śmierci Krzysztofa Krawczyka. Fani oburzeni.

Wikimedia, Januarybratek, CC BY-SA 4.0

Krzysztof Krawczyk umarł w poniedziałek. We wtorek Empik podwyższył cenę jego płyty o 100 zł

8 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Empik tuż po śmierci Krzysztofa Krawczyka podniósł cenę jego płyty o 100 zł. Klienci są oburzeni postępowaniem popularnej sieciówki, natomiast Empik tłumaczy się "zewnętrznym dostawcą".

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na czym polegało zamieszanie z ceną płyty Krzysztofa Krawczyka

  • W jaki sposób tłumaczył się Empik

  • Jakie jeszcze produkty związane z Krzysztofem Krawczykiem cieszą się popularnością

Empik podnosi cenę płyty

Nie od dziś wiadomo, że największym motorem napędowym do sprzedaży płyt artysty jest jego śmierć. Potwierdza to śmierć Michaela Jacksona, Chestera Benningtona (wokalisty Linkin Park), czy Georga Michaela związanego przez lata z zespołem Wham!. Śmierć polskich artystów, choć są oni nieporównywalnie mniej popularni od światowych, również wpływa na sprzedaż ich dzieł. Nie inaczej jest w przypadku Krzysztofa Krawczyka.

Pracownicy sklepów muzycznych przyznają, że po śmierci wokalisty w górę skoczyła sprzedaż jego albumów. Podobne zjawisko zaobserwowano w przypadku jego autobiografii stworzonej przy współpracy z Andrzejem Kosmalą pt.: "Życie jak wino".

Okazuje się, że wraz ze wzrostem sprzedaży płyt, podskoczyła także cena ostatniego albumu Krzysztofa Krawczyka - "Horyzont". Portal money.pl informuje, że cena płyty 6 kwietnia wynosiła 169 zł. To 100 zł więcej niż kilka dni temu.

Portal prześledził historię zmian cen na stronie Ceneo i skontaktował się nie tylko z biurem prasowym Empik, ale również z oficjalną stroną na Facebooku. Ta druga odpisała, że rozbieżność cen jest normalną sprawą i produkt ten dostępny jest w wybranych salonach za cenę 89,99 zł.

Co ciekawe, wraz z odpowiedzią strony Empik zniknęła możliwość zakupu płyty poprzez stronę internetową oraz niewidoczna była wysoka cena albumu. Biuro prasowe Empik w odpowiedzi na zapytanie stwierdziło, że cenę kształtuje zewnętrzny dostawca.[EMBED-11]

Empik kontra dostawca zewnętrzny

Empik tłumaczy, że dopóki produkt sprzedawany jest w ramach sprzedaży własnej to jest pierwsza cena, którą widzą klienci. Gdy Empik.com wyprzeda swój arsenał, wówczas cena pochodzi od zewnętrznego dostawcy.

Empik tłumaczy, że taka sytuacja miała miejsce w przypadku płyty Krzysztofa Krawczyka. Wyprzedany został nakład od Empik, a pozostał od dostawcy z zewnątrz. A co na to hurtownia muzyczna?

Bismusic - podmiot odpowiedzialny za sprzedaż płyty na Empik Markeplace nie zgodził się na publikację komentarza udzielonego portalowi money.pl.

Twórczość Krzysztofa Krawczyka lepiej sprzedawała się także w okresie wyemitowania przez TVP dokumentu poświęconego artyście. Obecnie na aukcjach internetowych popularnością cieszą się białe

Podobne artykuły

Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Polska i Świat

Daniel Obajtek na wypłatę narzekać nie może. Tylko w 2020 zarobił niemal 1,3 mln zł

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News.Warszawa, 21.03.2021. Niedzielna msza podczas lockdownu.

Polska i Świat

Komunia czy ślub pomimo pandemii. Imprezy organizują w całym kraju

Czytaj więcej >
Rok temu wprowadzono obowiązek noszenia maseczek

Polska i Świat

Rok z maseczkami. Wiemy ile policja wystawiła mandatów

Czytaj więcej >
Pexels/Sora Shimazaki

Polska i Świat

ZUS zacznie od 16 maja. Dowie się o tobie jeszcze więcej

Czytaj więcej >
Pxhere CC0

Polska i Świat

Lockdown katastrofą dla gospodarki. Gowin: Tygodniowo Polska traci 2-3 mld zł

Czytaj więcej >
Jacek Sasin fot. Piotr Molecki / EAST NEWS

Polska i Świat

Jacek Sasin ma pomysł na reformę energetyki węglowej. Możemy zapłacić za nią miliardy złotych

Czytaj więcej >