LEGO ochrzaniło polskiego twórcę. Kazali mu wprowadzić pewne zmiany
LEGO zainterweniowało w przypadku polskiego rapera i twórcy internetowego znanego szerzej pod pseudonimem Quebonafide. Do nazwania swojego konta na TikToku użył ksywki, która nie spodobała się duńskiej marce.
Jakub Grabowski układa Lego na TikToku
Twórca Jakub Grabowski znany większej publice pod pseudonimem Quebonafide, jakiś czas temu poinformował na koncie na Twitterze, że kończy karierę solową. Zdecydował się skupić na swoich produktach Miss Ti oraz rozwijać projekt związany z klockami Lego — budowane przez siebie konstrukcje prezentuje odbiorcom za pomocą jednej z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych, czyli TikToka.
Profil szybko zdobył poklask i w tej chwili ma ponad 130 tys. obserwujących. Grabowski układa tam klocki Lego w formy nawiązujące do obecnych trendów panujących w mediach społecznościowych, to jest związanych np. z Ekipą czy popularnymi piosenkami. Rozgłos przyciągnął do konta samą firmę Lego — a to ze względu na użytą przez twórcę nazwę profilu na TikToku - @legonafide.
Bura od duńskiej firmy
Popularna firma produkująca klocki napisała do Grabowskiego z wnioskiem o zmianę nazwy konta na TikToku. Jak napisał sam twórca, chodziło o wykorzystanie przez niego nazwy Lego.
- Niestety muszę zmienić nazwę mojego TikToka ze względu na użycie zastrzeżonej nazwy. Dlatego zbieram kolejne pomysły i zaczynam nową rundę — poinformował twórca na Twitterze.
W ramach żartu zaproponował, że zmieni pseudonim w apce na @DuńskaFirmaOdKlockównafide albo @playmobilrządzinafide.
- Żartuję LEGO i tak was kocham, choć jesteście dla mnie oschli — skwitował sytuację.
Baw się dobrze
Nazwę LEGO przedsiębiorstwo wybrało w 1934 r. i uczyniło z niej znak zastrzeżony. Nazwa marki wywodzi się bezpośrednio z języka duńskiego, jest to skrót utworzony od zwrotu „leg godt”, który znaczy „baw się dobrze”. Ponadto jednym ze znaczeń tego wyrazu po łacinie jest „składam”.
Jak przyznał Grabowski, tworzenie rapu nie wpływało dobrze na jego samopoczucie i przegrywał ze swoimi dynamicznie zmieniającymi się stanami psychicznymi, przytacza spidersweb.pl. Jedną z odskoczni artysty jest układanie klocków. Pomysł na konto z konstrukcjami z klocków okazał się na tyle dobry, że twórca będzie mógł starać się o dołączenie do monetyzacji za pomocą Series, gdy tylko funkcja ta pojawi się w Polsce.
Wyskakujesz z kasy, albo nie oglądasz. Jedna z najpopularniejszych apek schowa treści za płatnościami
Profil na TikToku nazwany wcześniej @legonafide nadal widnieje pod taką nazwą, ale opis zmienił się na KLOCKONAFIDE. Prawdopodobnie twórca za jakiś czas dostosuje się do wymagań Lego także w kwestii pseudonimu.