Ładowanie telefonu w publicznych miejscach to wygoda, z której korzysta wielu z nas. Niestety, jak się okazuje, ta pozornie niewinna czynność może stanowić duże zagrożenie dla naszych danych. Dowiedz się, jak hakerzy mogą wykorzystać publiczne ładowarki do przejęcia kontroli nad naszym urządzeniem i co robić, by uniknąć tego zagrożenia.
Wydarzenia roku 2020 były katalizatorem cyfryzacji pracy - wdrożenia pracy zdalnej i hybrydowej. Po 4 latach od wybuchu pandemii coraz częściej pracodawcy nakłaniają do powrotu do biur lub przynajmniej stosowania modelu hybrydowego. Nowe światło na sytuację rzuca najnowszy raport Głównego Urzędu Statystycznego.
“Polska nauka tonie” - taki dramatyczny komunikat opublikowała pod koniec września Polska Akademia Nauk jako odpowiedź na sytuację w IDEAS NCBR i samym PAN-ie. O tym, że nauka i rozwój nie były priorytetem w pracy nad ustawą budżetową, może także świadczyć wysokość dotacji, jaką ma otrzymać Narodowe Centrum Nauki. Ostatecznie kwota nijak ma się do tej, o jaką wnioskowało ministerstwo nauki.
Wszystko wskazuje na to, że smartfony już z nami zostaną i wciąż będą nieodłącznymi towarzyszami naszej codzienności. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal wiele osób nie ma wiedzy dotyczącej tego, jak ładować swoje urządzenie, by zapewnić mu jak najdłuższą pracę. Jednocześnie sytuacji, w których zbliża się południe, a urządzenie, które rano naładowane było ”do pełna”, a jest już prawie całkiem rozładowane, nie brakuje.
Ministerstwo Cyfryzacji opublikowały ważny komunikat. Okazuje się, że planowany projekt budowy fabryk Intela w Niemczech i w Polsce został zamrożony. Wszystko przez to, że firma boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Przedstawiamy szczegóły.
W Polsce jest coraz więcej firm, które wykorzystując rosnącą popularność OZE naciągają, a wręcz oszukują swoich klientów – ostrzega Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jak się okazuje, nasycone różnymi haczykami i pułapkami umowy powoli zaczynają być prawdziwą plagą. Jakby tego było mało, zaledwie kilka procent sprowadzanych do Polski produktów może faktycznie nadawać się do użytku. Na co trzeba uważać?
Sony zaprezentowało wyczekiwaną drugą odsłonę swojej najnowszej konsoli do gier. Od podstawowej wersji sprzętu, Playstation 5 Pro różnić się będzie przede wszystkim wydajnością, która pozwoli uniknąć kompromisów podczas wirtualnej zabawy. Kwestią, która wśród fanów marki budzi rozczarowanie, jest cena. Między innymi, bo kontrowersji jest więcej.
Budowa nowoczesnej fabryki Intela pod Wrocławiem nabiera tempa, ale kluczowa decyzja wciąż leży w rękach Komisji Europejskiej. Czy Bruksela da zielone światło na wsparcie finansowe dla jednej z największych inwestycji technologicznych w Polsce?
Premiera najnowszego smartfonu z nadgryzionym jabłkiem odbędzie się już dziś o godzinie 19 czasu polskiego. W sieci już od dawna pojawiały się różne doniesienia, które regularnie podgrzewały atmosferę wśród miłośników urządzeń od Apple. Już wkrótce przekonamy się czym oraz przede wszystkim - czy w ogóle iPhone 16 nas zaskoczy.
Kwestia obecności telefonów komórkowych w szkołach od dawna budzi kontrowersje i wywołuje liczne debaty. Czy wkrótce zobaczymy koniec tych sporów? Nowa decyzja rzeczniczki praw dziecka może zaskoczyć zarówno rodziców, jak i nauczycieli. Co dokładnie zostało postanowione i jakie mogą być tego konsekwencje?
Intel w swojej 56-letniej historii nigdy nie znajdował się w takim kryzysie jak teraz. Fatalne wyniki finansowe skłoniły kierownictwo do przeprowadzenia masowych zwolnień oraz wstrzymania części inwestycji w Europie. Reuters podaje, że w połowie września ma dojść do spotkania zarządu, na którym zapadnie także decyzja o przyszłości inwestycji w Polsce.
ZUS udostępnił nowe narzędzie, które może diametralnie zmienić sposób, w jaki myślimy o naszej przyszłości na emeryturze. Kalkulator emerytalny, dostępny w aplikacji mobilnej, to nie tylko prosty gadżet. To narzędzie, które może pokazać Ci, jak wygląda Twoja emerytalna przyszłość — a wyniki mogą Cię zaskoczyć.
Masz prawo do prywatności, ale co jeśli Twoje najbardziej intymne zakupy mogą trafić w niepowołane ręce? Polska scena e-commerce wstrząśnięta została poważnym incydentem – w centrum uwagi znalazły się sex shopy, których klienci mogą być zagrożeni wyciekiem danych. Osoba, która jest w posiadaniu tych danych, żąda zapłaty w wysokości 500 zł pod groźbą udostępnienia informacji, włącznie z listą zakupionych produktów. Jak doszło do tego naruszenia? Co mogą zrobić poszkodowani? I jakie ryzyka wiążą się z tym skandalem?
Już wkrótce sieci handlowe będą musiały zmierzyć się z nowym wyzwaniem. Obowiązek instalacji stacji ładowania pojazdów elektrycznych na parkingach sklepów to krok, który może diametralnie zmienić oblicze polskiego handlu. Czy to szansa na rozwój, czy dodatkowe obciążenie? Oto, co czeka największych graczy na rynku.
Ciemne chmury zebrały się nad Intelem i można by mu współczuć, gdyby tylko nie stało się to na jego własne życzenie. Niedawno pisaliśmy o tym, że akcje firmy runęły w dół, a ona sama szukając oszczędności, zapowiedziała zwolnienie nawet 19 tysięcy pracowników. Okazuje się, że wszystkiemu winny jest sam Intel, który wypuścił na rynek dwie generacje wadliwych procesorów, a następnie udawał, że nic się nie stało. I udaje nadal. Z tego tekstu dowiesz się:● Dlaczego lepiej nie kupować teraz procesorów Intela,● Co starał się ukryć technologiczny gigant,● Jak firma zignorowała fakt, że sprzedaje wadliwy sprzęt,● Jak klientów nabito w butelkę,● Jakie konsekwencje spotykają Intela.
Popularna sieć szwedzkich marketów IKEA poinformowała, że produkt, który sprzedawała, może stanowić zagrożenie. Chodzi o popularny powerbank, w którym wykryto wadę konstrukcyjną. Sprawdź, czy model, który posiadasz jest bezpieczny.
Unia Europejska ma wydać oficjalne ostrzeżenie dla należącej do Elona Muska platformy mediów społecznościowych ”X”. Dawny ”Twitter” ma podejmować zdecydowanie niewystarczające kroki w walce z niebezpieczną dezinformacją. Dla Muska może się to skończyć wysokimi karami.
Padł nowy rekord prędkości połączenia z siecią. Takim osiągnięciem pochwalił się japoński Instytut Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych. Uzyskanie niesłychanego transferu danych było możliwe dzięki technologii opracowanej w ubiegłym wieku.
Piłka nożna ewoluuje i całym garściami czerpie ze zdobyczy techniki. Większość z nas przywykła już do systemu VAR, jednak podczas nadchodzących Mistrzostw Europy będziemy mieli okazję zetknąć się z kolejną nowinką. Będzie nią wyprodukowana przez firmę Adidas piłka Fussballliebe.
Miliony użytkowników Androida, w tym w Polsce, otrzymują powiadomienia o nowej funkcji Google – Gemini. Na ekranie pojawia się specjalny komunikat. Co to jest, jak działa i jak ją aktywować?
Nowa aktualizacja aplikacji na Androida przynosi rozwiązanie, które z pewnością ucieszy wielu użytkowników. Teraz mamy pełną kontrolę nad jakością obrazu, co poprawi komfort oglądania. Sprawdź, jakie zmiany wprowadza Netflix i jak mogą one wpłynąć na Twoje codzienne korzystanie z aplikacji.
Ministerstwo Rozwoju i Technologii wyjawiło, że otrzymało liczne zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości przy świadczeniu usług przez Temu i Shein. Znane chińskie platformy zakupowe mają naruszać polskie i unijne standardy w zakresie ochrony konsumentów.
Kasy samoobsługowe nie spełniły pokładanych w nich nadziei właścicieli sieci sprzedaży detalicznej i daleko jesteśmy od całkowitej automatyzacji handlu w obsłudze klienta. Często podczas wdrażania nowinek zapomina się o osobach wykluczonych cyfrowo, na co zwraca uwagę UOKiK.
Polski oddział Huawei CBG (Consumer Business Group) niedługo po światowej premierze urządzeń, która miała miejsce na początku maja w Dubaju, postanowił wystartować z kampanią promującą najnowszą odsłonę smartwatcha premium z rodziny Huawei Watch 4 Pro. Działania, które mają wspierać wejście na polski rynek wersji Space Edition, będą obejmowały wszelkie kanały źródłowe oraz konkretne narzędzia marketingowe. W naszym kraju twarzą kampanii został Remigiusz "reZi" Wierzgoń.
Jest to już pewne – Volvo Tech Hub zajmie 10 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni w Brain Park C. Nowa część spółki Volvo Car Poland wprowadzi się do krakowskiego biurowca od Echo Investment. Proces ten będzie obejmował trzy fazy, zaczynając od września 2024 roku. W transakcji, najemcę reprezentowała firma JLL Polska, natomiast wsparcie w projekcie udzielił PDS JLL.
Wielu z nas popełnia ten błąd, przed którym nieustannie ostrzegają specjaliści. Częstą praktyką jest podłączanie na noc smartfonów i tabletów do ładowania. Niestety, nie jest to ani poprawne, ani bezpieczne rozwiązanie. Strażacy byli wielokrotnie wzywani do podobnych przypadków.
Strategiczne partnerstwo dwóch gigantów wreszcie stało się faktem. PayU GPO, czołowy dostawca usług płatniczych dla e-commerce w regionie CEE, oraz Siepomaga, renomowana fundacja i największa platforma zbiórek charytatywnych online w Polsce połączyły siły w szczytnym celu. Wynikiem synergii obu podmiotów jest wprowadzenie innowacyjnej funkcji w ramach bramki płatniczej PayU, umożliwiającej dokonywanie mikrodonacji dla sprzedających i kupujących online.
Airbnb, globalny potentat na rynku krótkoterminowego wynajmu, ogłosił przełomowe zmiany w swojej polityce dotyczącej kamery w wynajmowanych lokalach. W odpowiedzi na obawy dotyczące prywatności gości, firma stawia prywatność użytkowników jako priorytet. Nowe zasady mają na celu zapewnić większą jasność i bezpieczeństwo dla społeczności korzystającej z platformy.