BiznesINFO.pl
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/Z Sklep sieci "Lidl"

East News, Zofia i Marek Bazak

Lidl szuka do pracy studentów. Mogą liczyć na niemałe pieniądze

9 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Lidl chce wspomóc studentów na rynku pracy i proponuje im program stażowy. W ślad za niemiecką siecią sklepów poszła także Biedronka i Kaufland, chociaż te dają podwyżki swoim pracownikom. Gdzie zarobimy najwięcej i co Lidl ma do zaof

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co zyskają studenci poprzez staż w Lidlu

  • Jakie podwyżki sieci sklepów dały swoim pracownikom

  • Na jakie pieniądze mogą liczyć studenci na stażu w Lidlu

Lidl rekrutuje studentów

Lidl zaskoczył wszystkich pracodawców i zaoferował pracę studentom. Dorabiający sobie po zajęciach studenci zazwyczaj spotykani byli na hali sprzedażowej, ale tym razem będzie inaczej, bowiem Lidl rozpoczyna specjalny program stażowy.

Z informacji podanych przez portal bankier.pl wynika, że proces rekrutacji stażystów rozpoczął się ósmego marca br., a zakończy wraz z 31 marca. "The Lidl way to career" to program stażowy, który będzie trwał od 1 lipca 2021 r. do 30 września br. Co zyskają studenci poza doświadczeniem?

Lidl oferuje swoim stażystom "pełną umowę stażową, szkolenie w strukturach sprzedaży i logistyki magazynowej, wdrożenie w dziale docelowym i realizację samodzielnego projektu oraz możliwość współpracy ze specjalistami w swoich dziedzinach" - pisze portal.

Jednakże to nie wszystko, bowiem niemiecki gigant oferuje studentom wynagrodzenie w wysokości 3,5 tys. zł brutto miesięcznie. Obecnie Lidl proponuje trzydzieści dziewięć ofert stażowych, które można znaleźć na jego stronie internetowej. Studenci będą mogli sprawdzić się m.in: w dziale sprzedaży czy service desk. Ci, którzy chcą piastować w przyszłości dumne stanowisko dyrektora ds. HR mogą postawić swoje pierwsze kroki w dziale personalnym Lidla.

Inne sieci sklepów w ślad za Lidlem

Wynagrodzenie oferowane studentom wcale nie wypada źle na tle tego, które sieć sklepów proponuje swoim pracownikom. Wirtualna Polska przypomina, że od marca świeżo zatrudnieni pracownicy Lidla zarabiają od 3550 do 4350 zł brutto.

Po roku pracy Lidl proponuje podwyżkę i zarobki na poziomie 3650-4550 zł brutto, natomiast po dwóch latach jest to od 3900 do 4800 zł brutto. Sieć sklepów podkreśla, że wynagrodzenie oferowane pracownikom zależne jest od lokalizacji, ale nie jest uzależnione od płci.

Na podwyżki zdecydowała się także Biedronka. Portugalska sieć sklepów zaoferowała swoim pracownikom ok. 200 zł brutto więcej do pensji niż dotychczas. Kaufland również przygotował podwyżki i obecnie oferuje 4,1 tys. zł brutto pracownikom.

Poza tym sieci sklepów oferują pakiet benefitów. Niestety, ale nie jest wiadome, czy ów benefity obejmą także studentów. Wszak ci już dostali prezent od państwa w postaci zerowego pitu po to, aby kroki na rynku pracy stawiało się im jeszcze łatwiej.

Podobne artykuły

Praca zdalna zostanie utrzymana także po pandemii?

Praca

Praca zdalna od roku. Większość firm planuje umożliwić home office także po pandemii

Czytaj więcej >
Praca dla nastolatków jest czymś innym niż dla starszych pokoleń. Gdzie chcą pracować nastolatki?

Praca

Praca oczami polskiej nastolatki. Młode Polki widzą swoją pracę w sieci, nie w sieciówce

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa Trasa WZ 24.09.2016. n/z Kobiety debatujace na lawce.

Praca

Kobiety nawet 20 proc. mniej od mężczyzn. Emerytury też dostają niższe

Czytaj więcej >
Praca zdalna zostanie uregulowana w Kodeksie pracy?

Praca

Praca zdalna zostanie prawnie uregulowana. Prace nad kształtem przepisów są w toku

Czytaj więcej >
ZUS przegląda zdjęcia w sieci i może odebrać zasiłek

Praca

ZUS zabrał zasiłek po zobaczeniu zdjęć w sieci. Nauczycielka przegrała w sądzie

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa. 25.11.2020. n/z Ludzie na schodach w maskach ochronnych.

Praca

Polacy skarżą się na sytuację zawodową. Ponad połowa wykazuje pesymizm

Czytaj więcej >