Masowe zwolnienia w kolejnej polskiej firmie. Kilkadziesiąt osób straci pracę
To sprzedawca sprzętu AGD znany w całej Polsce, a jednak problemy finansowe w ostatnich latach nie ominęły również tej spółki. W końcu firma postawiła na restrukturyzację i masowe zwolnienia. Którzy pracownicy mają powody do obaw? Wypowiedzenia otrzymają jeszcze przed końcem października.
Masowe zwolnienia w kolejnej polskiej firmie
Trudno zliczyć, ilu dokładnie pracowników straciło pracę w ostatnich miesiącach z powodu narastających problemów przedsiębiorców. We wtorek informowaliśmy o planowanym zwolnieniu ponad setki osób w związku z zamknięciem fabryki, a teraz wypowiedzenia mają trafić do pracowników firmy Komputronik. Spółka zamierza zwolnić kilkadziesiąt osób zatrudnionych w spółce zależnej. Zawiadomienie trafiło już do Powiatowego Urzędu Pracy. Wiemy, do kogo konkretnie trafią wypowiedzenia — mowa aż o 10% całego zespołu!
Komputronik zwolni kilkadziesiąt osób
Obecnie Komputronik SA zatrudnia aż 600 osób w całej Polsce. Do końca października zespół zostanie jednak pomniejszony o 30 pracowników. Dokładniej będą to osoby pracujące w Komputronik Biznes, a zatem spółce świadczącej usługi doradcze.
Komputronik Biznes to zespół blisko trzystu doradców, inżynierów, programistów i serwisantów w całej Polsce, dysponujących aktualną wiedzą w zakresie oferowanej infrastruktury i oprogramowania oraz wieloletnim doświadczeniem w zakresie realizowanych usług — możemy przeczytać na stronie firmy.
Jak poinformowała spółka w komunikacie cytowanym przez Interię Biznes, przeprowadzona została "analiza stopnia wykorzystania poszczególnych grup zasobów oraz oceny perspektyw ich zaangażowania w przyszłe projekty". Osoby, które zostaną zwolnione, otrzymają odprawę finansową, której wysokość będzie uzależniona od stażu pracy.
Firma optymalizuje koszta. Pracownicy mają miesiąc
Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu wyraził już zgodę na takie działania ze strony firmy Komputronik. Zwolnienia mają zostać zakończone do 31 października, co pozwoli spółce na zoptymalizowanie kosztów zatrudnienia i tym samym ustabilizowanie finansowe Komputronik Biznes. To kolejny krok w restrukturyzacji, która w spółce głównej zakończyła się jeszcze w zeszłym roku. Podobnie jak wiele innych przedsiębiorstw, również Komputronik mierzy się z kłopotami finansowymi od 2020 roku. Obecnie wyzwaniem dla spółki są również częste podwyżki płacy minimalnej.