BiznesINFO.pl
mBank zapowiada przerwę techniczną, co ciekawe nie w weekend

BiznesInfo

mBank zapowiada przerwę w środku tygodnia. I jedną na weekend

25 Lutego 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

mBank zapowiada przerwę w działaniu mKantoru. Z utrudnieniami trzeba będzie liczyć się dziś w nocy. Termin może zaskakiwać, gdyż zwykle z przerwami technicznymi w bankach mamy do czynienia w weekend. Kolejna przerwa, dotycząca innej usługi ma nastąpić tuż

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Już dziś w nocy klienci mBanku muszą liczyć się z przerwą techniczną

  • Kiedy i czego będzie dotyczyła kolejna przerwa techniczna

  • Jaki inny bank zamierza przeprowadzić pracę serwisowe poza weekendem

mBank zapowiada przerwę techniczną

Ważna wiadomość dla klientów mBanku, a zwłaszcza dla osób korzystających z mKantoru. Bank zapowiada przerwę techniczną w funkcjonowaniu usługi, która rozpocznie się już dziś.

- W najbliższym czasie, tj. w nocy z 25 na 26 lutego br. przeprowadzimy prace techniczne. Dlatego pomiędzy 23:00 a 01:00 nie skorzystasz z mKantoru. Usługa będzie niedostępna w serwisie transakcyjnym oraz na urządzeniach mobilnych – informuje mBank.

Na tym jednak nie koniec, bowiem w nocy z niedzieli na poniedziałek (28 luty/1 marca), między północą a 4.00 klienci banku nie będą mogli zlecać przelewów ekspresowych.

- Przepraszamy za utrudnienia. Przypominamy, że wszystkie aktualne informacje o przerwach znajdziesz na naszej stronie internetowej – czytamy w komunikacie mBanku.

Znamy zatem terminy przerw technicznych w mBanku. Mogą one być zaskoczeniem nie tylko dla klientów banku, gdyż na ogół prace serwisowe mają miejsce w weekend. Tymczasem tym razem wystąpią tuż przed i tuż po dniach wolnych od pracy.

Ostatnia weekendowa przerwa, z jaką musieli liczyć się klienci mBanku, miała miejsce chociażby w niedzielę 14 lutego. Wówczas to w związku z pracami serwisowymi przez kilka godzin nie można było płacić kartą, wyciągać pieniędzy z bankomatów przy pomocy kart czy dokonywać wpłat we wpłatomatach.

Klienci nie mogli również płacić kartą w internecie i korzystać z bankowości internetowej oraz mobilnej. Przez 10 godzin nie działała usługa za sprawą której można złożyć wniosek o pożyczkę bądź założyć konto.

Przerwa nie tylko w mBanku

mBank jak zauważa serwis Bankier.pl nie jest jedynym bankiem, który zdecydował się na prace serwisowe poza weekendem. W najbliższy poniedziałek 1 marca przerwa techniczna zaplanowana jest bowiem w Banku Pocztowym.

- W dniu 1 marca 2021 r. od godziny 00:00 do godziny 06:00 prowadzone będą prace administracyjne. W związku z tym, w godzinach 00:30 - 01:00 mogą występować krótkotrwałe (kilkusekundowe) przerwy w autoryzacji transakcji w POS i bankomatach – informuje w komunikacie Bank Pocztowy.

Niedostępność, jak informuje bank, będzie powodowała brak możliwości dokonywania transakcji bezgotówkowych i gotówkowych kartami płatniczymi.

Podobne artykuły

Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Polska i Świat

Daniel Obajtek na wypłatę narzekać nie może. Tylko w 2020 zarobił niemal 1,3 mln zł

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News.Warszawa, 21.03.2021. Niedzielna msza podczas lockdownu.

Polska i Świat

Komunia czy ślub pomimo pandemii. Imprezy organizują w całym kraju

Czytaj więcej >
Rok temu wprowadzono obowiązek noszenia maseczek

Polska i Świat

Rok z maseczkami. Wiemy ile policja wystawiła mandatów

Czytaj więcej >
Pexels/Sora Shimazaki

Polska i Świat

ZUS zacznie od 16 maja. Dowie się o tobie jeszcze więcej

Czytaj więcej >
Pxhere CC0

Polska i Świat

Lockdown katastrofą dla gospodarki. Gowin: Tygodniowo Polska traci 2-3 mld zł

Czytaj więcej >
Jacek Sasin fot. Piotr Molecki / EAST NEWS

Polska i Świat

Jacek Sasin ma pomysł na reformę energetyki węglowej. Możemy zapłacić za nią miliardy złotych

Czytaj więcej >