McDonald's wprowadza parytet płci. Kierowników kobiet ma być tyle samo co mężczyzn
Z tego artykułu dowiesz się:
-
Jakie zmiany w kadrach planuje McDonald's
-
Jak zróżnicowani są pracownicy sieciówki
McDonald’s wprowadza parytet
McDonald’s chce poprawić różnorodność w firmie, podało BBC, w tym celu sieć fast foodów zdecydowała się obsadzić równą liczbę kobiet i mężczyzn na stanowiskach kierowniczych do 2030 r.
McDonald’s poinformował też, że będzie podejmować działania na rzecz zwiększenia reprezentacji mniejszości w wyższych rangach firmy w USA z 29% do 35% w ciągu najbliższych czterech lat, przekazało BBC. Wynagrodzenie pracowników sieciówki ma zależeć od osiąganych wyników.
Podjęte kroki wynikają z ostatnich oskarżeń dotyczących dyskryminacji rasowej, czy wcześniejszych związanych z propagowaniem systemowego molestowania seksualnego w restauracjach.
Mimo że McDonald’s zakwestionował zarzuty, w lipcu na fali protestów Black Lives Matter w USA, firma zdecydowała się ogłosić nową inicjatywę w zakresie różnorodności, równości i integracji.
„Zdajemy sobie sprawę, że te kwestie mają duży wpływ na naszych ludzi i słyszeliśmy - głośno i wyraźnie - że różnorodność, równość i integracja są priorytetami dla całego naszego zespołu, od naszych załóg po naszych kierowników wyższego szczebla” - napisał w liście do podwładnych prezes McDonald’s Chris Kempczinski.
„Poważnie podchodzimy do odpowiedzialności siebie i naszych liderów za te podstawowe zobowiązania” - dodał.
McDonald’s jedną z najbardziej różnorodnych firm
Jako dowód swoich starań McDonald’s opublikował dane z 2018, które pokazują, że firma zatrudniała więcej czarnych, latynoskich i azjatyckich starszych menedżerów niż cała branża. Tak czy inaczej udział czarnych i latynoskich menedżerów pierwszego i średniego szczebla był o wiele niższy niż innych pracowników.
Więcej kobiet na stanowiskach kierowniczych
Portal CNBC przekazał, że celem McDonald’s do 2025 roku jest, by co najmniej 35 proc. stanowisk kierowniczych wyższego szczebla było obsadzanych przez historycznie niedoreprezentowane grupy.
Sieć przekazała, że dąży do tego, by minimum 45 proc. najwyższych stanowisk było obsadzanych wyłącznie przez kobiety.
W tej chwili kobiety w McDonald’s stanowią 32 proc. dyektorów wykonawczych wyższego szczebla. Oprócz tego dane pokazują, że ok. ⅓ osób na tych stanowiskach zostało zidentyfikowanych jako czarnoskórzy, azjaci i latynosi.