BiznesINFO.pl
Wyprzedaż garażowa kluczem do bogactwa. Kupił miskę za kilka dolarów, była warta więcej.

Biznes Info

Miska z wyprzedaży okazała się zabytkowa. Jej cena, to ponad 500 tys. dolarów

4 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego miska z wyprzedaży była wyjątkowa

  • Ile mężczyzna za nią zapłacił

  • Na ile została wyceniona jej wartość

Wyprzedaż kluczem do bogactwa

Wyprzedaże to doskonała okazja do upolowania prawdziwych perełek za grosze. W Polsce zazwyczaj czekamy na te w galeriach handlowych, jednakże w Stanach Zjednoczonych popularne są wyprzedaże garażowe. Najczęściej takie wyprzedaże organizowane są przez mieszkańców z okolicy, którzy chcą niepotrzebnym rzeczom dać szansę na drugie życie.

Fenomen wyprzedaży garażowych jest poniekąd wpisany w tradycję amerykańską, która bardzo często pokazywana jest w filmach. Ich sukces potwierdzają również statystyki pokazujące, że co roku w Stanach Zjednoczonych organizowanych jest od 6,5 mln do 9 mln wyprzedaży garażowych.

Pewien mężczyzna na wyprzedaży orgaznizowanej w New Haven w stanie Connecticut poszukiwał niewielkiego naczynia służącego do codziennego użytku. Wszak kilka centów nierówne jest kilku dolarom, a każda okazja jest dobra na oszczędność pieniędzy. Portal bankier.pl informuje, że ostatecznie zdecydował się na zakup porcelanowa miseczki.

Nabytek mężczyzny miał średnicę 16 cm i był w kolorze białym. Mężczyzna od razu zorientował się, że jego miseczka jest wyjątkowa i natychmiast udał się do domu aukcyjnego Sotheby's z prośbą o wycenę.

[EMBED-11]

Miska z wyprzedaży zabytkiem z XV wieku

Wyjątkowość miseczki stanowiły niebieskie ornamenty malowane na obrzeżach. Jak się okazało, miseczka pochodziła z XV wieku z czasów dynastii Ming. Przedstawiciel domu aukcyjnego cytowany przez portal powiedział, że potwierdzają to charakterystyczne elementy.

Nabywca miski może mówić o prawdziwym szczęściu, bowiem do tej pory udało się odnaleźć zaledwie sześć podobnych przedmiotów. Część z nich znajduje się w Tajwanie, część w Londynie, a jeden z okazów jest w Iranie.

Miskę kupioną za 35 dolarów na wyprzedaży wyceniono na 500 tys. dolarów. Przeliczając na polskie złotówki można wywnioskować, że mężczyzna stracił ok. 134 zł, a zyskał przedmiot wart 2 mln zł.

Jednocześnie kupcowi udało się zyskać o wiele więcej niż pieniądze. Niecodziennie trzyma się kawałek historii w dłoniach.

Podobne artykuły

Biedronka rozda własne 500 plus

Handel

Biedronka rozda własne 500 plus. Będzie dotować karty pracowników

Czytaj więcej >
Już nie zrobisz zakupów w sklepach pod szyldem Mila

Handel

Eurocash podjął decyzję. Znika Mila, zostają Delikatesy Centrum

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa, Centrum Handlowe "Atrium Targowek" N/Z Bezpieczne zakupy w godzinach dla seniorow powyzej 60 roku zycia

Handel

Mere otwiera kolejny sklep w Polsce. Największym dyskontom przybywa potężny konkurent

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/Z Klimat Swiat Bozego Narodzenia w stolicy w czasie pandemii koronawirusa

Handel

Przedświąteczna niedziela handlowa odwołana. Wszystko przez lockdown

Czytaj więcej >
Lidl, Biedronka, Auchan

Handel

Lidl, Biedronka, a może coś innego? Znamy już najtańszy sklep w Polsce

Czytaj więcej >
Maseczki w Lidlu

Handel

Maseczki rozdają za darmo na zakupach. Lidl rusza z wielką akcją

Czytaj więcej >