Pałac Kultury i Nauki do wyburzenia? Wicerzecznik partii: sercem jestem za!
Pałac Kultury i Nauki do wyburzenia? Wielu nadal tego chce
Pałac Kultury i Nauki to budowla, która od lat budzi kontrowersje ze względu na swoją historię. Pomimo, że monument jest jednym z najważniejszych symboli Warszawy, to wciąż ma wielu przeciwników, a dyskusja o jego wyburzeniu cały czas wraca. Jak podaje Radio ZET, Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości, postanowił wypowiedzieć się na ten temat w programie “Jedziemy” w TVP Info.
Fogiel zaznaczył, że “moralnie i sercem” jest za wyburzeniem Pałacu Kultury i Nauki, jednak przyznał, że po tylu latach może to już nie być takie proste. “Pragmatyzm podpowiada mi, że być może ten pociąg już odjechał, że może to być trudne” - powiedział cytowany przez wiadomosci.radiozet.pl w programie "Jedziemy" w TVP Info.
Zdaniem wicerzecznika PiS nie warto jednak porzucać tego tematu, a ważne jest, aby uświadamiać obywateli, jaka historia kryje się za monumentem. Fogiel uważa, że nie Polacy nie powinni być dumni z tego budynku.
Łuk triumfalny w Warszawie?
Polityk odniósł się także do pomysłu budowy w Warszawie łuku triumfalnego. Fogiel powiedział, że Bitwa Warszawska 1920 r. to “największe zwycięstwo Polski w ostatnich stuleciach” i zasługuje na upamiętnienie. Niedawno o pomyśle budowy łuku triumfalnego informowała “Gazeta Wyborcza”. Pomysł budowy monumentu, który ma upamiętniać Bitwę Warszawską 1920 r. nie jest nowy. Środowiska prawicowo-patriotyczne apelują o budowę pomnika od lat. Uchwała o budowie pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 r. została przyjęta przez Radę Warszawy w lipcu br. Budowla ma powstać na pl. Na Rozdrożu, gdzie obecnie mieści się skwer z fontanną. “GW” podaje, że kształt pomnika ma zostać określony w konkursie na projekt monumentu. Jednak plany budowy pomnika w tej lokalizacji wywołały liczne protesty mieszkańców.