PGE ostrzega: Fałszywe e-maile z fakturami
Fałszywe e-maile - ostrzeżenie PGE
Wiadomości przesyłane są z adresu [email protected]. Nadawca, podpisujący się jako Michał Sajewicz, informuje o rzekomo błędnym wyliczeniu wcześniejszej faktury i wzywa do uregulowania wskazanej różnicy – opisuje nowe cyberprzestępstwo jakie dotknęło PGE Obrót jego rzecznik prasowy Mariusz Majewski. W całej Polsce odnotowano zgłoszenia dotyczące odebrania właśnie tego typu wiadomości elektronicznej.
Nie należy wpłacać żadnych pieniędzy
Prosimy o przekazanie ostrzeżenia rodzinom i znajomym. Prosimy również o niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości o kontakt z infolinią PGE: (+48) 422 222 222” – powiedział Majewski. Sprawę fałszywych e-maili przedsiębiorstwo PGE Obrót zgłosiła do prokuratury.
Należy pamiętać, że Spółka nie posiada usługi e-faktura lub e-Bok i nie przesyła do swoich Klientów elektronicznych faktur, jak zauważa Biznesalert.
PGE Obrót zgłosiła już sprawę fałszywych maili do prokuratury. Spółka zawsze dbała o to, aby jej działalność była oparta na transparentności oraz uczciwej konkurencji, dlatego też chce jak najszybciej rozwiązać ten problem. Ponadto PGE Obrót posiada certyfikat Kodeksu Dobrych Praktyk w ramach Towarzystwa Obrotu Energią (TOE), a każdego roku bierze czynny udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjnej „Sprawdź kto sprzedaje Ci energię”, mającą na celu ostrzeganie przed nieuczciwymi praktykami sprzedaży prądu i gazu na rynku.
Z podobnymi problemami z cyberprzestępcami borykały się ostatnio takie firmy i instytucje jak Orange, Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), Krajowa Rada Komornicza, UPS. Cyberprzestępstwa stają się coraz częstsze, dlatego należy zachować jak największą ostrożność.
2. Rząd da 10 tys. zł, jeśli nie pójdziesz na emeryturę
3. 100 000 tys. zł za zabójstwo Zbigniewa Ziobry
4. Wreszcie wzrosną Wasze emerytury!